מפת אולם - פורום זכויות יוצרים: קניין רוחני ודיני אינטרנט

שאלה חדשה
  • נלה

נשלח ע"ינלה 18:38, 25 באוקטובר 2015

שלום! אני מתכננת להקים אתר שבו צריכות להופיע מפות של אולמי תאטרון/קולנוע ועוד. ברור לי שאיני יכולה להשתמש במפות שקיימות באתרים אחרים. אומנם לפי מה שאני מבינה אין שום זכות יוצרים על האולמות עצמם, כלומר אני יכולה ליצור מפת אולם בעיצוב שלי בלי שזה יוביל לאיזושהי הפרה. האם זה נכון? כיצד אני יכולה להיות בטוחה שמפה בעיצוב זהה לא קיימת או שהיא אכן מקורית? האם יש גם צורך לבקש רשות מהתאטרון עצמו? אולי כדאי לי לבקש אישור להשתמש במפה שכבר קיימת? האם חייב להיות הסכם כתוב במקרה זה? תודה מראש

השב
  • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

12:21, 29 באוקטובר 2015

נלה שלום,

אכן, מפות ותרשימים של אולמות התיאטרון / בתי הקולנוע המופיעים באתרים השונים הם יצירות אמנותיות המוגנת בזכויות יוצרים, ואין להעתיק יצירות אלה ללא אישור בעל הזכות.

כמו כן, התיאטרון עצמו יכול להיחשב ליצירה אדריכלית המוגנת גם היא בזכויות יוצרים.

לכאורה, במידה ותצרי בעצמך תרשים של מפת התיאטרון (שורות, כיסאות, יציעים, מעברים, יציאות, מיקום הבמה / המסך), הרי שמדובר ביצירה עצמאית ומקורית שאינה דורשת אישור מבעל האולם התיאטרון.

אולם, היות ומדובר ביצירה בעלת רמת מקוריות לא גבוהה, קיים סיכוי רב שהתוצאה הסופית תהיה דומה עד מאוד ליצירה המקורית.

אינני יודעת מהי מטרת אתרך, אולם ייתכן ודרך המלך תהיה לפנות לבעלי האולמות על מנת לקבל את אישורם לעשות שימוש במפות השונות, במיוחד אם קיים אינטרס עסקי כלשהו לעשות זאת.

בברכה,

מיכל

* האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

מנהלת הפורום תחזור להשיב על השאלות בתאריך 29.05.17 עמכם הסליחה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.