זכויות יוצרים על רעיון - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
 • שמואל

  נשלח ע"ישמואל 00:35, 15 במרץ 2016

  פניתי לחברה בינ"ל ללא משרדים בישראל. יושבת בצרפת. פנייתי היתה לגבי רעיון מתוך מטרה לבצע SUBMIT למעין מוקאפ לרעיון ובמידה והחברה תהיה מעוניינת נחתום על הסכם מסודר של כנראה אחוזים ממכירות עתידיות של הרעיון. לא חתמנו על שום NDA וכעת אני רואה שהחברה התחילה להציע את הרעיון שלי בשווקים באירופה באמצעות אתר החברה. האם יש לי דרך לתבוע אותם על גניבת זכויות?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

  עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

  10:59, 20 במרץ 2016

  שמואל שלום,

  מההיבט הקנייני, ככל שלא פעלת להגן על הרעיון שלך בדרך של רישום פטנט/מדגם או קיבועו בדרך של יצירה כלשהי, הרי שככל הנראה שלא עומדת לך הגנה קניינית. אדגיש ואומר כי זכות יוצרים אינה מגינה על הרעיון עצמו, אלא על דרך ביטויו.

  מההיבט החוזי, יש צורך לבחון מהי המערכת ההסכמית שנוצרה בינך ובין אותה חברה, ולפי כך לראות האם החברה הפרה התחייבות כלשהי כלפיך.

  על מנת לקבוע זאת, אני ממליצה כי תפנה לעו"ד על מנת לקבל חוו"ד בהתאם לנסיבות המקרה שלך.

  בהצלחה,

  מיכל

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.