שימוש בלוגו חברה מוכרת - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
 • נטלי

  נשלח ע"ינטלי 12:31, 18 במאי 2016

  הי, בבעלותי אתר אינטרנט אינפורמטיבי (מעין בלוג) בו אני כותבת כתבות שונות. ברצוני לעשות כתבה על 10 מקומות העבודה המובילים בישראל ע"פ סקר שהתבצע ומופיע באחד העיתונים הגדולים בארץ. בכתבה ברצוני להשתמש בלוגו החברות, מלל, ולשים לינק לאתר האינטרנט של החברה. כאמור אין לי שום רווח מהמידע הזה, זוהי רק כתבה אינפורמטיבית באתר אינטרנט שלי. האם יש בכך איזשהי בעיה משפטית או הפרה של איזשהן זכויות יוצרים? תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

  עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

  12:29, 5 ביוני 2016

  נטלי שלום רב,

  הלוגואים של החברות הם סימני מסחר, ובדרך כלל מדובר בסימני מסחר מוכרים היטב כמשמעותם בפקודת סימני המסחר. לכן, מוענקת לסימנים הגנה רחבה כנגד שימוש לא מורשה.

  ככלל, שימוש ללא היתר מבעל הסימן שיש בו כדי להטעות את הציבור או לפגוע במוניטין של בעל הסימן הוא הפרת סימן מסחר. עם זאת, שימוש בסימן מסחר במסגרת כתבה אינפורמטיבית שאינה פוגעת או מבזה את הסימן או את בעליו, ואינה מטעה את הציבור בקשר למקור המידע, אינו בהכרח הפרה. לכן, ייתכן ויהיו לך הגנות מפני טענת הפרה ובהן הגנת חופש הביטוי והגנת תום הלב.

  חשוב להדגיש שההגנות מתקיימות רק כשהשימוש בסימן המוגן נעשה באמות מידה של "נחיצות סבירה". לכן, מומלץ להוסיף הבהרה שהכתבה היא על דעת הכותבת בלבד ואין לראות בה פרסום מטעמן של איזה מן החברות המוזכרות בה.

  בברכה,

  מיכל

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.