זכויות יוצרים - ניתוח קטעי וידיאו - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
 • משה

  נשלח ע"ימשה 22:06, 12 ביוני 2016

  אהלן מיכל, אני מעוניין ליצור ערוץ יוטיוב שבו אנתח את מיומנויות התקשורת של אנשי מפתח בישראל כמו פוליטיקאים, שחקנים, אנשי עסקים ועוד. ואני רוצה להשתמש בקטעי וידיאו של ראיונות טלוויזיה, תוכניות ריאלטי וכדומה שלהן אוסיף קריינות שלי. נתקלתי במספר דוגמאות בארה"ב: https://www.youtube.com/watch?v=btud-zsdmk4 ובארץ קיימים מספר ערוצי יוטיוב שמנתחים שפת גוף בעזרת קטעי טלוויזיה: https://www.youtube.com/watch?v=wZGnU8_GYJU\ האם אני יכול להיות בטוח תחת עיקרון השימוש ההוגן? דבר נוסף, כפי שערוצי היוטיוב של מנתחי שפת הגוף מהווים חלק מהבמה האינטרנטית שלהם, גם אני עוסק בייעוץ תקשורתי ואימון. האם מותר לי לצרף לסרטונים קישור לאתר שלי? קישור לדף הרשמה לרשימת תפוצה (שדרכה אני כן מוכר)? בתודה רבה, משה

  השב
 • 22:17, 12 ביוני 2016

  מיכל, אשמח גם להדגיש: סרטון אחד יכיל מספר קטעי וידיאו מזמנים שונים, קטעים נבחרים שיערכו ויקובצו מחדש. אני אשתמש בזה כחלק ממכלול גדול יותר מאשר כל קטע שאאסוף בנפרד. לדוגמה: מספר ראיונות והופעות תקשורתיות שנאספו, נערכו מחדש, הוספה להם קריינות וישמשו להסבר מיומנויות תקשורת.

  תגובה
 • מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

  עו"ד מיכל לוצאטו,מנהל הפורום

  16:49, 27 ביוני 2016

  משה שלום,

  לפי מה שתיארת בשאלתך ובתגובתך הנוספת, נראה כי קיים סיכוי שהשימוש שהינך עושה ייכלל בגדר השימושים המותרים (כגון: מחקר, ביקורת, סקירה), ואולי אף ייחשב ליצירה חדשה מסוג לקט.

  יש לזכור שהשימוש ההוגן נבחן לאור תנאים שונים, ביניהם: מטרת השימוש ואופיו; אופי היצירה שבה נעשה השימוש; היקף השימוש, מבחינה איכותית וכמותית, ביחס ליצירה בשלמותה; השפעת השימוש על ערכה של היצירה ועל השוק הפוטנציאלי שלה.

  בעולם זכויות היוצרים אין וודאות של 100% ולכן לא ניתן להבטיח לך שתהיה "בטוח" לחלוטין.

  בהצלחה,

  מיכל

  * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.

גולשים יקרים! הפורום בעבודת תחזוקה - נשוב לתת מענה בימים הקרובים