• 9 באוגוסט 2016

    שימוש בתמונה שהופיעה בעיתון יומי אונליין

    שלום רב
    האם ישנה בעיה עם הצגת תמונה שהופיעה באחד מאתרי העיתונים היומיים בחו"ל בתוך מאמר אקדמי?
    כלומר האם אני יכוהל להשתמש בתמונה שהופיעה באתר של עיתון יומי בחו"ל עבור מאמר (בנאגלית) כמובן עם ציון המקור או שיש לחפש אחר המקור הראשוני של התמונה, מי צילם וכו'?
    תודה רבה

    9 באוגוסט 2016
  • מנהל הפורום עו"ד מיכל לוצאטו 9 באוגוסט 2016

    שימוש בתמונה שהופיעה בעיתון יומי אונליין

    עפרה שלום,

    נראה כי השימוש עליו את מדבר יכול להיכנס בגדר "השימוש ההוגן"- סעיף 19 לחוק זכות יוצרים, התשס"ח- 2007, תחת

    "שימוש הוגן ביצירה מותר למטרות כגון אלה: לימוד עצמי, מחקר, ביקורת, סקירה, דיווח עיתונאי, הבאת מובאות, או הוראה ובחינה על ידי מוסד חינוך."

    לעניין ציון המקור- יש לתת את הקרדיט הראוי ליוצר התמונה, היות ומדובר בזכותו המוסרית. פגיעה בזכות המוסרית של היוצר עלולה להוות עילה לתביעה.

    בברכה,

    מיכל

    * האמור באתר אינו מובא כתחליף לקבלת יעוץ משפטי של עורך דין והוא מהווה מידע כללי בלבד, אשר אינו מהווה ייעוץ משפטי מחייב ואין להסתמך עליו בכל צורה שהיא.

    9 באוגוסט 2016
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?