פרסום תמונה בעיתון - פורום זכויות יוצרים וקניין רוחני

שאלה חדשה
  • דליה

נשלח ע"ידליה 01:22, 2 ביוני 2012

שלום רב! היום בבוקר התעוררתי וגיליתי כי תמונתי מופיעה בעיתון"הארץ", דבר הנעשה ללא ידיעתי. כאמור, לפני מספר חודשים צילמו אותי לכתבה בעיתון זה ופרסמו אותה, זה היה במסגרת לימודי כסטודנטית במכללה. השאלה היא, האם לעיתון יש את הזכות לעשות שימוש חוזר בתמונה שלי (הכתבה שפורסמה היום היא בנושא שונה לעומת הראשון), ואם היו שואלים אותי, לא הייתי מסכימה להופיע בכתבה זו. אני מרגישה שזה לא בסדר, השאלה היא האם מבחינת החוק זה גם נחשב כלא חוקי? תודה רבה דליה

השב
  • 12:54, 5 ביוני 2012

דליה שלום,

השאלה היא מה כולל האישור שנתת, אם חתמת על ויתור זכויות בתמונה ואפשרת להם לעשות כל שימוש, אז אין להם כל מניעה מלעשות שימוש בתמונה

תגובה
  • 22:09, 5 ביוני 2012

לא חתמתי על שום ויתור זכויות בתמונה, פשוט בתמונה הראשונה צילמו אותי, ידעתי שזה יפורסם, ועצם זה שנתתי לצלם אותי - זה סוג של הסכמה, אבל לא היה שום מסמך שחתמתי עליו.

תגובה
  • 10:44, 6 ביוני 2012

דליה שלום,

על פניו ייתכן וקיימת לך עילה לפיצוי, יחד עם זאת אני ממליץ לפנות לעורך דין המתמחה בתחום

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד מיכל לוצאטו

מנהל הפורום: עו"ד מיכל לוצאטו

בעלת תואר בוגר במשפטים LL.B ותואר בוגר במנהל עסקים B.A, המרכז הבינתחומי הרצליה, 2010, בהצטיינות יתר
למידע נוסף

053-9373371 חיוג
הודעה

המצאת המצאה, חיברת יצירה, השקת מוצר או אתר אינטרנט מכובד. הזכות שלך, כמו גם המוניטין על כף המאזניים ועל כולם יש לשקול ולהגן. זכויות יוצרים, סימני מסחר, פטנטים, עוולה מסחרית, מדגמים, גניבת עין ועוד יהיו בין הנושאים בפורום זה.