• 10 ביוני 2012

פירוק סמי שותפות

שלום,

אני לא יודע אם זה הפורום הנכון לשאול, אם זה לא , אשמח אם תפנו אותי לפורום הנכון.

הרי הסוגייה:
    היה לי רעיון להקים איזה מיזם אינטרנטי, סיפרתי עליו לחבר והסכמנו בעל פה שנתחיל לעבוד עליו יחדיו.
    עבדנו במקביל על ההקמה, כל אחד מאיתנו ביצע עבודה מסוג שונה. (אני כתבתי קוד והוא עבד על עיצוב וקידום)
    לאחר תקופה מסויימת הגעתי למסקנה שאני לא מעוניין להרים איתו את המיזם, ולא מתאים לי להיות שותף שלו.
    כרגע יש אתר פיילוט באוויר.

הודעתי לו שאני לא מעוניין להמשיך לעבוד איתו על המיזם, ואני מעדיף להמשיך לבד. כאמור, אין שום חוזה בנינו וגם שום עסק משותף או חברה.
    שאלתי היא: אם אני מחליט להקים את האתר מחדש עם אותו רעיון, תחת דומיין אחר, בלעדיו, ולא להשתמש בעבודה שלו, האם יש לו איזושהיא עילה לתבוע חלק מהאתר החדש או לתבוע אותי על משהו אחר?

תודה,
    מקס.

10 ביוני 2012
  • 10 ביוני 2012

פירוק סמי שותפות

מקס שלום,

לא ברור לי מה היו ההסכמות, האם הסכמתם שאתם בעלים במשותף בתוצר?
    בכל מקרה חסרים פרטים. על מנת לתת תשובה יש צורך לראות ולהבין מה המיזם, מה קיים היום, איזה דומיין אתה רוצה לקחת ומה בדיוק אתה רוצה להעלות.
    ממליץ לפנות לייעוץ משפטי טרם נקיטת פעולות

10 ביוני 2012
    • 10 ביוני 2012

פירוק סמי שותפות

תודה על ההתייחסות,

סיכמנו שהתוצר יהיה משותף לשנינו, רק שכרגע אין עדיין תוצר, רק פיילוט. המיזם זה אתר אינטרנט.
      אני לא רוה לקחת את הדומיין אלא להתחיל מיזם חדש עם דומיין חדש בלי קשר לשותף. האם גם במקרה כזה תהיה לו עילה לתביעה?

10 ביוני 2012
      • 12 ביוני 2012

פירוק סמי שותפות

מקס שלום,

אני נמצטער אבל לא ניתן לתת תשובה ללא בחינת כל החומר הרלוונטי.

12 ביוני 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?