• 11 ביוני 2012

קישורים עמוקים

אני רוצה לבנות אתר קישורים שרובם יהיו קישורים עמוקים .לא ברור לי מתי ניתן לעשות זאת ומתי לא.
    האם אני צריך אישור בכתב מבעלי האתר לפני שמכניסים קישור.
    האם אני צריך להיכנס לכל אתר ולקרוא אם תנאי השימוש אינם אוסרים לשלוח קישורים עמוקים ?
    ראיתי שיש אתרים שדורשים כי הקישור העמוק יהיה לעמוד באתר במלואו כפי שהוא מופיע באתר ואין לי בעייה לעמוד בתנאי זה.
    אם תנאי השימוש באתר אוסרים לשלוח קישורים עמוקים - אז אני מנוע בכך להפנות אליהם קישורים עמוקים ?

11 ביוני 2012
  • 12 ביוני 2012

קישורים עמוקים

שלום רב,

מומלץ שלא לבצע קישורים ללא אישור ו/או בניגוד לאמור בתקנון האתר הרלוונטי

12 ביוני 2012
    • 17 ביוני 2012

איך אדע אם אפשר לשלוח קישורים ע"פ תקנון אתר?

קראתי מספר תקנונים / תנאי שימוש של אתרים וניסיתי להבין אם אני יכול לשלוח אליהם קישורים עמוקים ( לא לדף הבית) .
      נתקלתי במספר ניסוחים שכמובן לא אצטט אותם כאן ורציתי לשאול מי מהם אוסר בעקיפין או במישרין לשלוח קישורים עמוקים :
      1.לשימוש אישי ולא מסחרי .
      אם אני מבין נכון ומכיוון שהאתר לא נבנה רק לשימוש אישי ואולי אף יום אחד יהיה מסחרי , אז ניתן לומר שאסור לי ע"פ ניסוח זה להפנות קישור עמוק לאתר זה ?
      2.אין להעתיק, להפיץ, לפרסם כל חלק מן האתר ללא קבלת הסכמתה של מפעילת האתר בכתב .
      האם בשליחת קישור עמוק יש קשר להעתקה/ הפצה / פרסום ?
      3.אם אין כל התייחסות לקישורים עמוקים בתקנון האתר המשמעות היא שאין האתר אוסר לשלוח קישורים עמוקים ואני יכול לעשות זאת?
      4.יש ניסוחים אחרים שאוסרים לשלוח קישורים עמוקים מבלי להזכיר מפורשות את המילה : קישור / לינק ?

17 ביוני 2012
      • 18 ביוני 2012

איך אדע אם אפשר לשלוח קישורים ע"פ תקנון אתר?

שלום רב,

ככלל איני יכול על בסיס ציטוטים חלקיים לתת לך תשובה, אבל סעיף 1 בוודאי שניתן לומר שהוא אוסר שימוש מסחרי.

אני חוזר ומציין כי אני מציע לפנות לבעלי האתרים ולקבל את אישורם

18 ביוני 2012
שלום, מה השאלה המשפטית שלך?