זיהום מזריקת אפידורל אחרי הלידה - פורום רשלנות רפואית בהריון ולידה

שאלה חדשה
 • קורין

  נשלח ע"יקורין 14:20, 22 באוגוסט 2012

  שלום בלידה האחרונה שעברתי הוזרק לי אפידורל כפי שביקשתי והלידה הייתה בסדר וילדתי את בתי הקטנה. אחרי שחזרתי הבייתה מבית החולים הרגשתי רע מאוד, חלשה מאוד. בביה"ח אמרו שכנראה שמדובר בזיהום ושהם חושבים שזה כתוצאה מהזריקת אפידורל שקיבלתי. אני עכשיו חוששת שהמחט של המזרק לא היתה חדשה ומי יודע איך עוד זה היה עלול להיגמר. האם ביה"ח התרשל? האם זאת רשלנות רפואית מצד ביה"ח?

  השב
 • מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

  עו"ד גיל קלופשטוק,מנהל הפורום

  19:54, 22 באוגוסט 2012

  קורין שלום,

  א. אם אכן נגרם לך זיהום כתוצאה מזריקת האפידורל יתכן ומדובר ברשלנות. הדבר צריך להיקבע ע"י מומחה רפואי אשר יבחן את החומר הרפואי ופרטי המקרה.
  ב. צריך לברר מהו הנזק הרפואי שנגרם, שכן משאלתך לא ברור מהו הנזק שנגרם לך עקב אותו זיהום, האם מדובר רק בהרגשה רעה שחלפה כעבור זמן, או שנותר נזק לצמיתות. אציין בהקשר זה כי בד"כ כדאי לתבוע בגין רשלנות רפואית, רק במידה וקיים נזק משמעותי כלומר נכות לצמיתות.
  כל טוב

  תגובה
 • 11:16, 23 באוגוסט 2012

  תודה לאל לא נגרם לי נזק בלתי הפיך. קיבלתי טיפול תרופתי והמצב השתפר.
  האם לא מספיק שקיבלתי זיהום ממחט בבי"ח כדי להגיש תביעה על רשלנות רפואית?

  תגובה
 • מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

  עו"ד גיל קלופשטוק,מנהל הפורום

  13:28, 23 באוגוסט 2012

  קורין שלום,
  בהמשך לתשובתי הקודמת, יתכן ובאופן פורמלי יש לך עילת תביעה כנגד בית החולים, במידה ומומחה רפואי ימצא שהיתה רשלנות שגרמה לאותו זיהום.
  אבל, הואיל ולא נותר לך נזק לצמיתות (תודה לאל), ולאור העובדה שהגשת תביעת רשלנות רפואית דורשת חוות דעת רפואית שעלותה גבוהה, ומסיבות נוספות, לדעתי אין כדאיות כלכלית בהגשת תביעה שכזו.
  כל טוב

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בכל העניינים הקשורים לרשלנות רפואית בהריון ולידה.
בפורום זה יינתן מענה לשאלות בנושא רשלנות רפואית בהריון ורשלנות רפואית בלידה לרבות: אי גילוי של מומים גנטיים במהלך ההריון, אבחון שגוי בבדיקת אולטרסאונד, תביעות בגין הולדה בעוולה, חוסר אבחון ו/או אבחון מאוחר של מצוקה עוברית, בעיות הקשורות למעקב ו/או לניטור במהלך הלידה (מוניטור), חוסר ביצוע או איחור בביצוע ניתוח קיסרי, בעיות הקשורות בלידה מכשירנית (לידת מלקחיים, לידת ואקום), פרע כתפיים הגורם ל "שיתוק ע"ש ארב" (ERB), פיגור שכלי, שיתוק מוחין C.P (קוואדרופלגיה, המיפלגיה) והקשר האפשרי בין מומים אלו לבין רשלנות רפואית בלידה.
הפורום יתייחס לכל שלבי הטיפול המשפטי בתיקי רשלנות רפואית בלידה, החל משלב איסוף המסמכים הרפואיים והכנת חוות הדעת של המומחים הרפואיים (גניקולוגיים, נוירולוגים, ניאונטולוגים וכו') דרך הגשת התביעה, ניהול מו"מ וניהול ההליך בבית המשפט, ועד לסיום ההליך בפשרה או בפסק דין.

למדריך בנושא רשלנות רפואית בהריון ולידה