פטירת עובר עקב מחסור במקום - פורום רשלנות רפואית בהריון ולידה

שאלה חדשה
 • שי

  נשלח ע"ישי 15:42, 11 בינואר 2016

  רציתי לדעת לגבי המקרה הראשון, שבו בפסק הדין צוין כי הליך רפואי תקין היה מונע את פטירת העובר. מה ההליך? מי הגורמים האחראים? דודתי עזבה את הביח בגלל חוסר מקום כפי שנאמר לה ע"י צוות הרפואי והלכה ללדת ברוטשילד.

  השב
 • מנהל הפורום:גיל קלופשטוק, עו"ד

  עו"ד גיל קלופשטוק,מנהל הפורום

  20:41, 18 בינואר 2016

  שי שלום,
  קיימים מספר פסקי דין, לרבות פסקי דין של בית המשפט העליון, בהם נקבע כי רשלנות רפואית גרמה למות עובר. הדבר תלוי בנסיבות כל מקרה ומקרה. מעבר לכך השאלה לא מספיק ברורה, לא ברור בדיוק המקרה של דודתך וכיצד הוא הסתיים. אבקשך לפרט את נסיבות המקרה, וכן להבהיר יותר את שאלותיך, ואשתדל להשיב תשובה יותר מפורטת.
  כל טוב
  עו"ד גיל קלופשטוק

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אורי גלבוע

מנהל הפורום: עו"ד אורי גלבוע

הבעלים והמייסד של משרד עו"ד אורי גלבוע ושות' שנוסד בשנת 1988. בוגר הפקולטה למשפטים של האוניברסיטה הע
למידע נוסף

077-9968260 חיוג
הודעה
מנהל הפורום:עו"ד עמית אוריה

מנהל הפורום: עו"ד עמית אוריה

בוגר הפקולטה למשפטים באוניברסיטה העברית בירושלים וחבר לשכת עורכי הדין משנת 1995. בעל משרד עצמאי בתל
למידע נוסף

072-3214945 חיוג
הודעה

הפורום עוסק בכל העניינים הקשורים לרשלנות רפואית בהריון ולידה.
בפורום זה יינתן מענה לשאלות בנושא רשלנות רפואית בהריון ורשלנות רפואית בלידה לרבות: אי גילוי של מומים גנטיים במהלך ההריון, אבחון שגוי בבדיקת אולטרסאונד, תביעות בגין הולדה בעוולה, חוסר אבחון ו/או אבחון מאוחר של מצוקה עוברית, בעיות הקשורות למעקב ו/או לניטור במהלך הלידה (מוניטור), חוסר ביצוע או איחור בביצוע ניתוח קיסרי, בעיות הקשורות בלידה מכשירנית (לידת מלקחיים, לידת ואקום), פרע כתפיים הגורם ל "שיתוק ע"ש ארב" (ERB), פיגור שכלי, שיתוק מוחין C.P (קוואדרופלגיה, המיפלגיה) והקשר האפשרי בין מומים אלו לבין רשלנות רפואית בלידה.
הפורום יתייחס לכל שלבי הטיפול המשפטי בתיקי רשלנות רפואית בלידה, החל משלב איסוף המסמכים הרפואיים והכנת חוות הדעת של המומחים הרפואיים (גניקולוגיים, נוירולוגים, ניאונטולוגים וכו') דרך הגשת התביעה, ניהול מו"מ וניהול ההליך בבית המשפט, ועד לסיום ההליך בפשרה או בפסק דין.

למדריך בנושא רשלנות רפואית בהריון ולידה