open the search panel
close the search panel חפש

עורכי דין לפי תחום

    פורומים

      לדעת יותר - מדריכים משפטיים

        משרדי עורכי דין

          • 15 בספטמבר 2019

            תאגיד כחבר באגודה שיתתופית

            בניסיון להבין את מבנה האגודה והכללים החלים עליה,
            ברצוני לדעת האם תאגיד יכול להיות חבר באגודה שיתופית? אין אזכור לכך בפקודה או בתקנות.
            אם כן, האם נדרשת לכך פרוצדורה מיוחדת או שהחברות תרשם בהתאם לתקנון האגודה?
            תודה רבה

            15 בספטמבר 2019
          • מנהל הפורום עו"ד מרדכי שחם 15 בספטמבר 2019

            שלום רב!
            את סעיף 6 של "פקודת האגודות השיתופיות" יש לקרוא יחד עם הסמכת רשם-האגודות השיתופיות ( בצו שרת-העבודה מיום 12.5.1955 ) – לפטור כל אגודה מהוראות סעיף 6(1)(א). בהקשר, גם על-פי פרסום באתר האינטרנט של משרד הרשם בנושא הקמה ורישום של אגודות שיתופיות – רשאים גם תאגידים להיות חברים באגודה שיתופית, אולם באגודה שתכליתה העיקרית היא מתן הלוואות לחבריה – תאגיד יוכל להיות חבר, רק אם הינו אגודה שיתופית רשומה ( זאת – בתואם להוראת הסיפא של סעיף 6(1) לפקודה הנ"ל ).
            אף בתקנות ניתן למצוא איזכורים לנושא חברותם של תאגידים באגודה השיתופית; למשל – תקנה 10 ב"תקנות האגודות השיתופיות ( רשויות האגודה )": "תאגיד שהוא חבר באגודה, יהיה מיוצג באסיפה הכללית על-ידי נציג שקבל ייפוי-כוח בכתב מאת התאגיד; שום נציג לא ייצג באסיפה יותר משני תאגידים."

            15 בספטמבר 2019
          forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
          close the form