אחותי - פורום חוות דעת פסיכיאטרית

שאלה חדשה
 • שני

  נשלח ע"ישני 07:28, 22 באוגוסט 2013

  יש לי אחות מבוגרת שנפגעה בראש בתאונה.באונה המצחית.לאחותי אין מחלת נפש אבל הפגיעה גורמת לה לשיבוש בחשיבה. היא מוסרת פרטים מלאים באינטרנט,חותמת על מסמכים מבלי לקרוא ומבלי לזכור מה כתוב. אחותי מדברת בלשון רהוטה וכשמגיעה לפסיכיאטר הוא מתרשם שבכל בסדר.אחותי לא מקבלת שום טיפול. התמנתי לאפוט על גוף באופן זמני ועליי להוכיח שמצבה מצריך אפוט הפסיכיאטר מסרב להמליץ למי עליי לפנות?האם נוירוכירורג?האם נוירולוג? יכולים להסביר לבית משפט מה קורה למוח? בית המשפט רוצה חווד מהפסיכיאטר שמכיר אותו

  השב
 • מנהל הפורום:פרופ' משה קוטלר

  פרופ משה קוטלר,מנהל הפורום

  09:15, 22 באוגוסט 2013

  מדובר לפי תאורך מהפרעה קוגניטיבית הנובעת מפגיעה מוחית טראומטית ואינה מחלת נפש במובנה הקלסי-לפיכך נופלת בתחום האפור שבין הנוירולוגיה לבין הפסיכיאטריה.מומלץ לפנות למומחים בתחום הקוגניטיבי מבין הנוירולוגים או מבין הפסיכיאטרים דוגמת פרופ שאול שרייבר מנהל הפסיכיאטריה באיכילוב.

  תגובה
 • 11:01, 24 באוגוסט 2013

  מה עלול לקרות בהחלטת בית המשפט כאשר מדובר בפגיעת ראש?
  מצד אחד יש איבחון ממכון לנפגעי ראש שמצביע על ליקויים רבים כולל ליקוי בשיפוט
  מצד שני בית המשפט מבקש חווד פסיכיאטר שלא מסכים להמליץ על עיכוב יציאה ואפוט
  האם מסמך רפואי מנוירולוג שמסביר מבחינה פתולוגית יכול לשכנע?

  תגובה

אנשים רבים נזקקים לחוות דעת פסיכיאטריות בתהליכים רפואיים ומשפטים, לדוגמא: אדם הפונה בתביעה להכרה בנכות נפשית לבטוח הלאומי רצוי שיביא עמו חו"ד פסיכיאטרית "עשויה כהלכה", במידה וחו"ד אינה בנויה וערוכה כראוי, הפונה יכול להידחות ע"י הביטוח הלאומי. אותו כלל מתייחס לתביעות להכרה בנכות עקב שרות צבאי או בתביעות נזיקין למיניהן.
הפורום יעסוק בנושא חו"ד פסיכיאטריות למיניהן וינפק לפונים תשובות באשר לטיב, למחירים מקובלים, לנקודות שיש להדגיש, תהליכי ערר וכדומה.