חוות דעת פסיכיאטרית - פורום חוות דעת פסיכיאטרית

שאלה חדשה
 • אביטל

  נשלח ע"יאביטל 22:56, 30 במרץ 2014

  שלום רב, אני חיילת בת 20 בעלת עודף משקל ול.ד גבוהה וסוכר, מטופלת במרפאת בריאות הנפש הצהלית ועומדת על פרופיל 45 . אבי חולה ביפולאר, נוטלת למיקטל לטיפול בדיכאון ולא בהפרעה ביפולארית עקב אירוע לא פשוט שקרה במהלך השירות. לאחרונה מצבי הגופני הדרדר ורמות הסוכר והלחץ דם עלו. הומלץ לי על ניתוח שרוול בכדי לעצור את התפתחותה של הסכרת. את כל הפרמטרים כבר עברתי מלב חוות דעת של הפסיכאטרית. לדאבוני, היא איננה מבינה את ההשלכות הרפואיות של הניתוח אין רופא בכיר בתחום שבחר לא להמליץ לי על הניתוח ומצבי הבריאותי קריטי. היא איננה חושבת שהניתוח הזה טוב מסיבה כזו או אחרת היא טוענת שאם ובמידה ארצה להתנתח היא תסכים לאשר רק לאחר שנתיים טיפול. היא איננה מבינה שבעוד שנתיים ה bmi שלי לא יהיה 36 הוא יהיה 40. האם אפשר לבקש הערכה פסיכאטרית מפסיכאטר פרטי ולהפסיק את הטיפול דרך הצבא ? אני חשה שהיא לא מבינה את המצוקה והלחץ שבו אני נמצאת. אני מטופלת במקביל אצל עו"ס קליני והוא מנגד כמובן ממליץ בכל תוקף לניתוח. איך ניתן לערר על החלטת הפסיכאטרית הנ"ל? בתודה מראש.

  השב
 • מנהל הפורום:פרופ' משה קוטלר

  מנהל הפורום,מנהל הפורום

  12:03, 31 במרץ 2014

  להערכתי את ממהרת מידי עם האופציה הנתוחית.לטעמי היה מקום למצות קודם טפולי הרזיה משולבים ביעוץ פסיכולוגי תואם.לאחר השחרור תהיה לך יותר גמישות בהליכה למוצא הנתוחי

  תגובה

אנשים רבים נזקקים לחוות דעת פסיכיאטריות בתהליכים רפואיים ומשפטים, לדוגמא: אדם הפונה בתביעה להכרה בנכות נפשית לבטוח הלאומי רצוי שיביא עמו חו"ד פסיכיאטרית "עשויה כהלכה", במידה וחו"ד אינה בנויה וערוכה כראוי, הפונה יכול להידחות ע"י הביטוח הלאומי. אותו כלל מתייחס לתביעות להכרה בנכות עקב שרות צבאי או בתביעות נזיקין למיניהן.
הפורום יעסוק בנושא חו"ד פסיכיאטריות למיניהן וינפק לפונים תשובות באשר לטיב, למחירים מקובלים, לנקודות שיש להדגיש, תהליכי ערר וכדומה.