לוגו אתר משפטי - הפורטל המשפטי לקהל הרחב
נגישות
איתן

הוצאת ויזה בדרכון זמני או דרכון שפג תוקפו

שלום רב. אני צריך לנסוע לארצות הברית באיזור ה-25 לאוקטובר. בשל עיכובים שונים רק היום הגעתי ללשכה להוציא דרכון, והוא אמור להגיע אלי רק בעוד כשלושה-ארבעה שבועות, סביב תחילת אוקטובר. כיוון שמדובר בדרכון חדש המספר שלו אינו ידוע לי, ורק כשהוא יגיע אלי אוכל למלא את טופס הבקשה לויזה, ואני חושש שזה יהיה מאוחר מדי. אמנם לא מדובר במקרה הומינטרי מובהק, אבל אני נוסע כדי ללמד במרכזים יהודיים בכמה קולג'ים וקהילות, ולא אוכל לשנות את התאריכים שנקבעו. בלשכה טענו שאין להם דרך לזרז את הוצאת הדרכון, לכן אני מנסה לחשוב על אפשרויות מול השגרירות: א. יש לי דרכון שתוקפו פג ב-1999, ומטבע הדברים התמונה שלי בו אינה עדכנית. האם אפשר יהיה להוציא את הויזה לדרכון הזה, ובנסיעה להציג אותו לצד הדרכון החדש? ב. אם לא, האם כדי לזרז את התהליך אפשר לפחות להגיש את טופס הבקשה עם המספר של הדרכון הישן, ולקבוע את הריאיון אחרי הגעת הדרכון החדש? ג. אם אצליח להוציא דרכון זמני לשנה, האם אוכל לעשות את הויזה בדרכון זה? הפקיד בלשכה טען שלא, אולי לך ידוע אחרת? ד. אולי יש לך עצה אחרת שאפשר להיעזר בה? והאם יש דרך לפנות לקונסוליה ולבקש עזרה בעניין, לפני הגשת הטופס? תודה רבה, איתן

אלכס ברוש

שלום איתן, למען האמת, אין יותר מדי מה לעשות, חוץ מלבקש ברגע שתקבל את הדרכון ראיון דחוף בשגרירות. כמובן, יש לנמק ולספק סיבות טובות למה אתה צריך את זה, אבל במקרה והם יסכימו, ההליך כולו יכול להיות קצר מאד. בברכה, אלכס ברוש, עו"ד

forum moderator שלום, מה השאלה המשפטית שלך?
close the form שליחה
חזרה לפורום ויזה לארצות הברית ואזרחות/ דרכון אמריקאי