תואר מה"ט ל-H1B? - פורום ויזה לארה"ב ואזרחות אמריקאית

שאלה חדשה
 • פלוני אלמוני

  נשלח ע"יפלוני אלמוני 10:09, 9 בפברואר 2015

  שלום, אני ממר"מניק שעשה תואר טכנאי מה"ט במסגרת שירותו הצבאי. אני כרגע בתהליכים מול מיקרוסופט בסן פרנסיסקו ואני צריך למלא טפסים באינטרנט שקשורים לויזה. (הם בודקים את הייתכנות שאקבל ויזה לעבודה, אני מניח ש-H1B). בטופס האינטרנטי שהם שלחו לי למלא יש שם חלק של לימודים שכתוב College/University degrees או U.S./Non U.S. Diplomas וכו'. הבנתי שיש תואר שנקרא Associate degree שהוא משהו כמו טכנאי/הנדסאי??? אין לי תואר חוץ מטכנאי מה"ט הזה והבנתי שזה מאוד חשוב בשביל קבלת ויזה. השאלה היא: האם אני יכול להשתמש במה"ט לשם קבלת ויזה (למרות שהבנתי שטכנאי/הנדסאי זו המצאה ישראלית). אציין שאוניברסיטאות/מכללות שונות בישראל מזכות בוגרי ממר"ם (גם בגלל מה"ט) בנקודות זכות לתואר מדעי המחשב, זאת אומרת, יש לזה משקל אקדמי בסופו של דבר. השאלה היא אם אמריקאים מכירים בזה/יש סיכוי שיכירו בזה? תודה רבה.

  השב
 • 11:06, 9 בפברואר 2015

  זה לא יעזור לך
  גם אם יכירו בלימודים שלך
  הדרישה לויזה H1 היא תואר ראשון 4 שנתי, אפשר להמיר כל שנת לימודים ב3 שנות ניסיון בעבודה, כך שאם למדת רק שנה אחת אתה צריך עוד 9 שנים של ניסיון, ואם למדת שנתיים, אתה צריך 6 שנות ניסיון בעבודה אחרי הלימודים

  תגובה
 • 12:05, 9 בפברואר 2015

  שכחתי לציין שיש לי 10 שנות ניסיון בתחום. האם אוכל להשתמש במה"ט כדי להשלים?

  תגובה
 • 19:05, 9 בפברואר 2015

  1. נראה שיכול להיות שאתה תתאים להגדרות
  2. למיקרוסופט יש עורכי דין להגירה מקצועיים שיבדקו וחליטו
  3. קח בחשבון, שגם אם תעבור את הרף הזה, הויזה עוד רחוקה
  קודם כל אפשר להגיש בקשה רק באפריל, אז תהיה הגרלה, רוב בקשות הויזה לא יאושרו, יכול להיות שיהיה לך סיכוי של 50 אחוז לזכות ואולי רק 30 אחוז, תלוי בכמות הבקשות.
  אבל עד שלא יגישו את הבקשה ותקבל אישור שזכית בהגרלה, אל תארוז מזוודה, אתה עוד לא בדרך לארצות הברית

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אלכס ברוש

מנהל הפורום: עו"ד אלכס ברוש

בוגר תואר ראשון במשפטים מהמרכז הבינתחומי בהרצליה. עו”ד ברוש מתמחה בהגירה לארה"ב, אזרחות אמריקאית, גר
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

ישראלים רבים מעוניינים לנסוע לארה"ב לטיול, לצרכי עבודה או הגירה. כל אזרח ישראלי זקוק לוויזה על מנת שיוכל להיכנס לשטחי ארה"ב. הפורום מיועד לכל מי שמתעניין לגבי ארה"ב, נתקל בקשיים עם הבירוקרטיה האמריקאית או שקיבל סירוב בקבלת ויזה או אזרחות אמריקאית וכו'. זה המקום לשאול את כל השאלות בתחום.