דרכון שאבד לפני 9 שנים - פורום ויזה לארה"ב ואזרחות אמריקאית

שאלה חדשה
  • א

נשלח ע"יא 07:04, 17 ביוני 2015

שלום, דרכוני שכלל ויזה לארה"ב אבד לפני 9 שנים. בעצם הוא הושאר בבית של חברה לשעבר שלא הסכימה להחזירו. דרכון חדש הוצא כמה חודשים אחרי כן כאשר איבוד דרכון נרשם כסיבה להוצאה. לא הוגשה תלונה במשטרה על איבוד דרכון. כעת אני צריך להוציא ויזה לארה"ב לרגל נסיעת עסקים קצרה ממקום עבודתי ללקוח שלנו בארה"ב. שאלתי: כיצד עליי לנהוג עם עניין איבוד הדרכון הקודם (ואיתו הויזה) בזמן בקשה לויזה חדשה. כסיבת האבידה האם כדאי לפרט את סיפור החברה שלא היתה מוכנה להחזיר? פרטים נוספים: הויזה המקורית (שאבדה יחד עם הדרכון) הוצאה ב1998 וכעת וודאי פגה תוקף. ביקור אחרון שלי בארה"ב היה 2-3 ימים באותה שנה. מודה מאד מראש על התשובות.

השב
  • מנהל הפורום:removed

יהושע פקס, עורך דין,מנהל הפורום

08:57, 17 ביוני 2015

שלום רב,

לא ברור על פי שאלתך מדוע אובדן הדרכון קשור לחידוש ויזה לארה"ב, מפני שממילא הוויזה פג תוקף. כרגיל הוויזה ניתנת לתקופה של 10 שנים. לפיכך, אם אני מבין נכון את השאלה, זה לא רלבנטי האם הדרכון אבד או מהי הסיבה לכך. שים לב כי ישנה קטגוריה של ויזות לארה"ב של ביקור עסקי קצר, אשר בין היתר מאפשר ביקור לקוחות בתחומי ארה"ב.

בברכה,

תגובה
  • 09:14, 17 ביוני 2015

תודה על תגובתך המהירה.
    באתר הישראלי של שגרירות ארה"ב רשום "באפשרותך לדווח על גניבת הויזה או אובדנה בזמן הראיון בשגרירות".
    בטופס DS-160 ישנו סעיף "Have you ever lost a passport or had one stolen?"
    ותיבת טקסט שכותרתה "Explain"

תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אלכס ברוש

מנהל הפורום: עו"ד אלכס ברוש

בוגר תואר ראשון במשפטים מהמרכז הבינתחומי בהרצליה. עו”ד ברוש מתמחה בהגירה לארה"ב, אזרחות אמריקאית, גר
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

ישראלים רבים מעוניינים לנסוע לארה"ב לטיול, לצרכי עבודה או הגירה. כל אזרח ישראלי זקוק לוויזה על מנת שיוכל להיכנס לשטחי ארה"ב. הפורום מיועד לכל מי שמתעניין לגבי ארה"ב, נתקל בקשיים עם הבירוקרטיה האמריקאית או שקיבל סירוב בקבלת ויזה או אזרחות אמריקאית וכו'. זה המקום לשאול את כל השאלות בתחום.