מעבר בין עבודות - ויזה H1B - פורום ויזה לארה"ב ואזרחות אמריקאית

שאלה חדשה
 • ירון ג

  נשלח ע"יירון ג 07:43, 12 ביולי 2015

  שלום, אני מהנדס ועובד בארה"ב כבר למעלה משנתיים, על ויזת L1B שהחברה שעבדתי בה בישראל הוציאה לי כדי לעבור לעבוד בארה"ב. לאחרונה אושרה לי ויזת H1B שתיכנס לתוקף באוקטובר הקרוב. במקביל, החברה שלי מספנסרת לי GC אבל התהליך עוד לא קרוב לסיום. כמה שאלות שהתעוררו אצלי בזמן האחרון: 1) במצב הנוכחי, על ויזת L1B, אם אני מפוטר – תוך כמה זמן אני אמור לעזוב את ארה"ב? 2) כאשר אני אעבור ל-H1B, אם אהיה מפוטר, כמה זמן יש לי לחפש מעסיק אחר ולהתחיל לעבוד בחברה אחרת לפני שהויזה תאבד את התוקף? 3) על ויזת H1B - האם אני יכול להתפטר ולחפש מעסיק אחר או שהויזה תאבד תוקף מייד? 3) כמה קרובה צריכה להיות הגדרת התפקיד החדש להגדרה הנוכחית בויזה שלי? תודה רבה!

  השב
 • מנהל הפורום:removed

  יהושע פקס, עורך דין,מנהל הפורום

  11:46, 26 ביולי 2015

  שלום ירון,

  אם אתה מפוטר אתה נדרש לעזוב את ארה"ב תוך 30 יום, אבל שים לב כי הדרישה לעזוב תגיע רק היום בו החברה מודיעה לרשות ההגירה לגבי הפיטורין. במקרה ואתה עוזב בעצמך, כדאי מראש לדאוג שמקום העבודה החדש יקבל אישרו העסקה עבורך, כדי שתוכל לעבור על מקום העבודה החדש ללא בעיות. חשוב מאוד לא להימצא ללא אשרה בתוקך, כי אז לא תוכל לעבור למקום עבודה חדש, אלא תצטרך לעזוב את ארה"ב.

  בברכה,

  יהושע

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אלכס ברוש

מנהל הפורום: עו"ד אלכס ברוש

בוגר תואר ראשון במשפטים מהמרכז הבינתחומי בהרצליה. עו”ד ברוש מתמחה בהגירה לארה"ב, אזרחות אמריקאית, גר
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

ישראלים רבים מעוניינים לנסוע לארה"ב לטיול, לצרכי עבודה או הגירה. כל אזרח ישראלי זקוק לוויזה על מנת שיוכל להיכנס לשטחי ארה"ב. הפורום מיועד לכל מי שמתעניין לגבי ארה"ב, נתקל בקשיים עם הבירוקרטיה האמריקאית או שקיבל סירוב בקבלת ויזה או אזרחות אמריקאית וכו'. זה המקום לשאול את כל השאלות בתחום.