אזרחות לילדים לפי חוק הסבא - פורום ויזה לארה"ב ואזרחות אמריקאית

שאלה חדשה
 • רונית

  נשלח ע"ירונית 11:18, 10 באוגוסט 2015

  נולדתי בארה״ב בשנת 75, ועליתי לארץ בשנת 81. הורי גרו בארה״ב משנת 1972 ועד שנת 1981, אך קיבלו אזרחות רק בשנת 1979. האם נדרש שהסבא יתגורר בארה״ב 5 שנים מאז שהוציא אזרחות או שאם התגורר מ72 עד 81 בארה״ב וקיבל אזרחות רק ב79 זה מספק עבור חוק הסבא? אם זה מספק - מה נדרש על מנת להוכיח ששהה שם כל השנים? אם זה לא מספק - מה עליו לעשות כדי שיוכל לקיים את החוק וכמה זמן יש לנו לשם כך אם ילדי בני 5 ו8? תודה. ואפשרות שלא דרך חוק הסבא - האם מספיק שאני אתגורר עכשיו שנתיים בארה״ב כדי שיתפוס גם להם? עד איזה גיל?

  השב
 • מנהל הפורום:removed

  יהושע פקס, עורך דין,מנהל הפורום

  09:46, 12 באוגוסט 2015

  שלום רונית,

  אני מניח כי את אזרחית ארה"ב. הילדים הקטינים שלך זכאים לקבל אזרחות דרך סבא, אם הוא שהה פיזית בארה"ב למעלה מ- 5 שנים. אין חובה בחוק שתהיה לו אזרחות אמריקאית בכל התקופה הנ"ל, לפיכך מה שנותר זה להציג מסמכים לגבי שהייה רצופה בזמן הזה. מסמכים להוכחת קיום מרכז חיים בארצות הברית כוללים: חוזי שכירות, אישור לימודים לילדים מבית ספר, תשלומי מיסים, social security, או כל מסמך אחר שאפשר לחשוב עליו שיוכיח כי הסבא התגורר בארצות הברית.

  בהצלחה,

  תגובה
 • 18:59, 12 באוגוסט 2015

  תודה רבה!
  (אכן אני אזרחית)

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אלכס ברוש

מנהל הפורום: עו"ד אלכס ברוש

בוגר תואר ראשון במשפטים מהמרכז הבינתחומי בהרצליה. עו”ד ברוש מתמחה בהגירה לארה"ב, אזרחות אמריקאית, גר
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

ישראלים רבים מעוניינים לנסוע לארה"ב לטיול, לצרכי עבודה או הגירה. כל אזרח ישראלי זקוק לוויזה על מנת שיוכל להיכנס לשטחי ארה"ב. הפורום מיועד לכל מי שמתעניין לגבי ארה"ב, נתקל בקשיים עם הבירוקרטיה האמריקאית או שקיבל סירוב בקבלת ויזה או אזרחות אמריקאית וכו'. זה המקום לשאול את כל השאלות בתחום.