שתי שאלות בנוגע להשגת ויזה H1B - פורום ויזה לארה"ב ואזרחות אמריקאית

שאלה חדשה
 • רון

  נשלח ע"ירון 10:09, 19 באוגוסט 2015

  שלום :) שמי רון ואני מנסה להגיע / לעבוד בארה"ב עם ויזת H1B. רציתי לשאול: 1. נניח והגעתי לארה"ב עם ויזת תייר. אני יודע שניתן להגיש בקשה לויזת H1B במצב הזה, בעודי בארה"ב על ויזת B1/B2 (תייר). השאלה היא - מה הסיכויים לקבל אישור על שינוי סטטוס שכזה? אציין שאני בעל תואר מהנדס. 2. אני יודע שיש חריגים מהמכסות של ארה"ב לאישור ויזות H1B (http://www.uscis.gov/news/h-1b-cap-exemptions-based-relation-or-affiliation) - עמותות/ארגונים ללא מטרות רווח שקשורים להשכלה גבוהה. האם לדעתכם אפשר "למתוח" שם קצת את הגבולות, ולהגיש גם בקשה מטעם עמותה שאין לה כ"כ קשר להשכלה גבוהה - למשל עמותה לקידום איכות הסביבה וכו'. תודה מראש! :)

  השב
 • מנהל הפורום:removed

  יהושע פקס, עורך דין,מנהל הפורום

  15:57, 21 בספטמבר 2015

  שלום רון,

  לגבי השאלה הראשונה, בעייתי להיכנס לארצות הברית עם ויזת תייר לארה"ב ואז להתחיל תהליך של החלפת מעמד אל ויזת עבודה בארה"ב מסוג H1B, זאת מפני שיש מספר מוגבל של אשרות מסוג זה וזמן הטיפול של רשויות הגירה לארה"ב בבקשות אילו ארוך. ויזת תייר ניתנת ל- 6 חודשים לכן יש בעיה של פקיעת תוקף ויזת תייר בזמן ההמתנה לטיפול בבקשה לקבלת ויזת עבודה. בכל מקרה אסור להיכנס למצב של שהייה לא חוקית בארה"ב כי זה עלול לפגוע בסיכויים העתידיים לקבל את הוויזה. לגבי השאלה השנייה, נכון שיש חריגים למכסות, אבל לרוב מדובר בבעלי השכלה מעל לתואר ראשון והנטל מוטל על המעסיק בארה"ב להוכיח כי הוא חייב להעסיק אותך ויידרש לשלם יותר עבור העסקת עובד מעבר למכסה המותרת.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אלכס ברוש

מנהל הפורום: עו"ד אלכס ברוש

בוגר תואר ראשון במשפטים מהמרכז הבינתחומי בהרצליה. עו”ד ברוש מתמחה בהגירה לארה"ב, אזרחות אמריקאית, גר
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

ישראלים רבים מעוניינים לנסוע לארה"ב לטיול, לצרכי עבודה או הגירה. כל אזרח ישראלי זקוק לוויזה על מנת שיוכל להיכנס לשטחי ארה"ב. הפורום מיועד לכל מי שמתעניין לגבי ארה"ב, נתקל בקשיים עם הבירוקרטיה האמריקאית או שקיבל סירוב בקבלת ויזה או אזרחות אמריקאית וכו'. זה המקום לשאול את כל השאלות בתחום.