בקשת ויזה - פורום ויזה לארה"ב ואזרחות אמריקאית

שאלה חדשה
 • שי

  נשלח ע"ישי 08:33, 4 בינואר 2016

  שלום, לפני כ 11 שנים הייתי בארהב עם ויזה B1 . היה לי אישור עבודה ל 3 חודשים בהם עבדתי שם. בקשתי הארכה לויזה באמצעות עו"ד ולא קבלתי עדיין תשובה גם כאשר תמו 3 החודשים. טעיתי ובכל זאת נשארתי בארהב עם חוסר מודעות וחשש גדול שאולי לא יאריכו לי את הויזה. בסופו של דבר לאחר 5 חודשי שהיה באררהב החלטתי לעזוב את ארהב כי חששתי שיתכן ואני לא אקבל הארכה לויזה ואז אני ב overstay . הגעתי חזרה לישראל ורק אז קבלתי את התשובה של מחלקת ההגירה לגבי בקשת ההארכה שלי ואכן קבלתי הארכה של הויזה אבל למרבה חוסר המזל הארכת הויזה היתה עד עד יומיים לפני מועד החזרה שלי מארהב. כלומר בסופו של דבר הייתי ב over stay של יומיים בדיוק. כמובן שאם הייתי יודע את תום מועד ההארכה שלי אז הייתי מקדים את הטיסה ב 3 ימים וחוסף מעצמי את הoverstay הכל כך מיותר הזה. שמרתי את כל המסמכים שמראים את טופס הארכת הויזה וכל שאר האישורים והמסמכים שהיו מנסיעה זו לפני 11 שנים. עכשיו 11 שנים אחר כך אני בעבודה מסודרת כבר כמה שנים ובמסגרת העבודה אני צריך לעבוד בארהב למשך כשבוע עבודה אחד ובהמשך אני אמור לטוס כל חצי שנה בערך לשבוע עבודה בארהב. הויזה שלי לארהב פג תוקפה. הדרכון הקודם עם הויזה הקודמת אבד לי. בכל מקרה פג תוקפו של דרכון זה והוצאתי דרכון חדש בשנה האחרונה. אני כעת לפני שלב הראיון לבקשת ויזה חדשה ואני רוצה לוודא שלא אמורה להיות לי בעיה בשלב הראיון של הויזה וכמובן בכניסה לארהב בשל אותם 2 ימי overstay שנבעו מחוסר מודעות מה תום מועד ההארכה ולא בכוונה תחילה. כמובן שאני אביא לראיון את כל המסמכים שצריך כולל תלושי שכר של כל השנה האחרונה. ובכל זאת - מה אני אמור לעשות ולהכין כדי לשפר את הסיכוים שאקבל ויזה ואוכל להכנס תקין לארהב ??? תודה. שי.

  השב
 • מנהל הפורום:removed

  יהושע פקס, עורך דין,מנהל הפורום

  11:28, 4 בינואר 2016

  שלום שי,

  בגלל חלוף הזמן הממושך, למעלה מ- 10 שנים מאז שהייה אחרונה שלך בארצות הברית, על פניו לא נראה שתהיה לך בעיה רצינית בקשר לנושא שציינת של שהות לא חוקית בעבר. מה גם, על פי תאורך נראה כי יש לך הסבר מניח את הדעת. מומלץ להביא מסמכים והוכחות לשכנע את נציגי רשות ההגירה לארה"ב לגבי הקשר החזק שלך לישראל. המטרה להוכיח שלא תשהה בארצות הברית שלא כחוק, אלא תשוב לארץ כי יש לך כאן; משפחה, עבודה, נכסים, לימודים ומרכז החיים על כל המשתמע מכך בישראל, לכן אין סיכוי מצדך לשהייה לא חוקית בארה"ב. כפי שאמרתי, אם תצליח לשכנע כי יש לך זיקה חזקה לישראל לא נראה שתהיה בעיה לקבל ויזת תייר לארה"ב.

  בברכה,

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אלכס ברוש

מנהל הפורום: עו"ד אלכס ברוש

בוגר תואר ראשון במשפטים מהמרכז הבינתחומי בהרצליה. עו”ד ברוש מתמחה בהגירה לארה"ב, אזרחות אמריקאית, גר
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

ישראלים רבים מעוניינים לנסוע לארה"ב לטיול, לצרכי עבודה או הגירה. כל אזרח ישראלי זקוק לוויזה על מנת שיוכל להיכנס לשטחי ארה"ב. הפורום מיועד לכל מי שמתעניין לגבי ארה"ב, נתקל בקשיים עם הבירוקרטיה האמריקאית או שקיבל סירוב בקבלת ויזה או אזרחות אמריקאית וכו'. זה המקום לשאול את כל השאלות בתחום.