רישום פלילי וויזת עבודה לארה"ב - פורום ויזה לארה"ב ואזרחות אמריקאית

שאלה חדשה
 • פלוני

  נשלח ע"יפלוני 18:24, 18 באוגוסט 2016

  שלום, לפני כ 9 שנים בהיותי בצבא נשפטתי והורשעתי בעבירת שימוש לא חוקי בנשק.פרטי המקרה לא רלוונטים אך נשפטתי בבית הדין הצבאי ונידונתי לשבועיים בכלא צבאי ורישום פלילי מקוצר, כלומר שנתיים עד התיישנות ועוד 7 עד המחיקה - בחנינה מהנשיא. כעת אני בתהליכים של הוצאת ויזת עבודה L1 ממקום העבודה שלי ובטופס DS-160 מן הסתם שואלים על הנושא. השאלה היא איך אני עונה על השאלות, מהם תהליכי המסירה של מידע פלילי ממשטרת ישראל לשגרירות (אם זה באמת קורה) ומה הסיכוי לקבל waiver וויזה במקרה ואני מצהיר על המקרה ? הרבה תודה מראש

  השב
 • מנהל הפורום:removed

  עו"ד יהושע פקס,מנהל הפורום

  12:55, 22 באוגוסט 2016

  שלום רב,

  קודם כל, לא מומלץ לשקר, על כל המשתמע מכך... על מנת שנוכל להעריך את הסיכויים שלך בהגשת הבקשה לחנינה (waiver), יש לעיין בתיק הפלילי וכל הניירת הרלוונטית.

  בברכה,
  יהושע פקס, עו"ד

  תגובה
 • 17:18, 22 באוגוסט 2016

  תודה על התשובה.
  עיינתי בתדפיס הרישום הפלילי שלי לפני מספר ימים, ואמנם ההרשעה מופיעה אבל היא בסטטוס של "נמחקה" עם הערה "ע"י חנינה מהנשיא".
  עפ"י החוק הישראלי אם עבירה בה הורשעתי והרישום הפלילי עליה מחוק (קרי עבר את תקופת ההתיישנות והמחיקה), זכותי להכחיש שזה אי פעם קרה.
  כמו כן לפי אתר משטרת ישראל ומספר עורכי דין לצורכי הגירה, משטרת ישראל לא מוסרת לשגרירויות ונציגויות זרות מידע מהמרשם הפלילי לגבי הרשעות שעברו את תקופת התיישנותן (וכמובן גם מחיקתן).

  אשמח אם תוכל לאמת את הנושא
  תודה

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אלכס ברוש

מנהל הפורום: עו"ד אלכס ברוש

בוגר תואר ראשון במשפטים מהמרכז הבינתחומי בהרצליה. עו”ד ברוש מתמחה בהגירה לארה"ב, אזרחות אמריקאית, גר
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

ישראלים רבים מעוניינים לנסוע לארה"ב לטיול, לצרכי עבודה או הגירה. כל אזרח ישראלי זקוק לוויזה על מנת שיוכל להיכנס לשטחי ארה"ב. הפורום מיועד לכל מי שמתעניין לגבי ארה"ב, נתקל בקשיים עם הבירוקרטיה האמריקאית או שקיבל סירוב בקבלת ויזה או אזרחות אמריקאית וכו'. זה המקום לשאול את כל השאלות בתחום.