סירוב לויזה בגלל דרכון צרפתי - פורום ויזה לארה"ב ואזרחות אמריקאית

שאלה חדשה
 • דור

  נשלח ע"ידור 14:19, 30 בספטמבר 2016

  שלום רב, קודם כל אסביר את הרקע שלי בנושא הסירוב של הויזה (מצטער על האורך מראש כי זה קצת מורכב). אני בן 23 בעל דרכון צרפתי כאשר לפניי כשנה החלטתי לנסוע לארה״ב לטיול והוצאתי אישור כניסה לארה״ב דרך הדרכון הצרפתי עם ESTA Waiver Program שאושר, לאחר מכן כאשר הבנתי שאישור זה מקנה לי שהייה רק של 90 יום ותכננתי לטייל קצת יותר הלכתי להוציא ויזה דרך הדרכון הישראלי בקונסולייה בירושלים אשר מקנה שהייה ארוכה יותר וקיבלתי סירוב , לפי דברי השגריר הוא אינו מבין למה אני צריך גם ויזה דרך הדרכון הישראלי וגם דרך הצרפתי ובנוסף לא הוכחתי כי יש לי זיקה לארץ, לאחר כחודש וחצי נסעתי לארה״ב( יש לציין שלפניי כן ביררתי דרך המידע שיש באינטרנט וסוכני נסיעות אם יש איזשהו איסור על כך שאני נוסע בכל זאת עם הדרכון הצרפתי ואמרו לי שאין) טיילתי במשך כחודשיים וחצי ולאחר מכן נסעתי למקסיקו לשבועיים כששם החלטתי לחזור לארה״ב להמשיך לטייל עוד (היה בידיוק את ה"new year") ולאחר עוד כחודשיים וחצי חזרתי חזרה לארץ. היום לאחר כחצי שנה החלטנו כל המשפחה (אבי,אימי,אחותי שלפניי גיוס,ואחי בן ה11) לנסוע לארה״ב(לוס אנג׳לס ולאס וגאס) לטיול של חודש מכיוון שמעוד אהבו את הסיפורים על המקומות האלו, מכיוון שרק לי ולאבי יש דרכון צרפתי(לשלו פג התוקף) החלטנו כולם לנסוע לקונסולייה הפעם בת״א להוציא ויזה, הוריי ואחיי קיבלו ויזה ורק אני סורבתי כשלפי דברי השגריר יש בעיתיות בכך שלאחר שקיבלצי סירוב לויזה נכנסתי לארה״ב דרך הדרכון הצרפתי והוא אינו בטוח שזה חוקי ועליו לברר את זה לכן אינו יכול לתת לי ויזה כמו לכל משפחתי( לפי מה שהוא הסביר לי שיש שאלה בבקשה לויזה דרך הESTA Waiver Program ששואלת אם אי פעם סורבתי לויזה ועניתי ש״לא״ ששוב מה שהיה נכון באותו זמן מכיוון שקודם ביקשתי דרך הדרכון הצרפתי ולאחר מכן עם הישראלי ובנוסף שוב אין לי עיסוק אשר מוכיח שברצוני להישאר בארץ או שאני סטודנט) עכשיו שאלתי היא האם זה נכון/חוקי מה שהוא אמר לי ואם אפשר לערער על ההחלטה שלו אם זה לא נכון לפי החוקה או שיעזור לי איזשהו ייצוג כאשר אבקש בקשה נוספת מכיוון שאני מרגיש כבר ״מסומן״ (סירוב שני) כי לפי מה שהוא אמר לי עכשיו אין ביכולתי להיכנס לארה״ב גם דרך הדרכון הצרפתי וזה קטע לי ולמשפחתי את התוכניות לגביי החופשה. אשמח לתשובה בהקדם ושוב מצטער על החפירה,שיהיה שנה טובה וחג שמח.

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד יהושע פקס

  עו"ד יהושע פקס,מנהל הפורום

  11:21, 7 באוקטובר 2016

  שלום דור,

  לגבי הויזה לארה"ב על בסיס דרכון הישראלי - כנראה שבזמן הקרוב לא יתנו לך את הויזה. הבעייה שלא ניתן לתקוף משפטית את העניין, כי החוק נותן לפקידי ההגירה לארה"ב שיקול דעת מוחלט. לגבי ה-ESTA, אם יגלו על הסירובים שקיבלת, הדבר עלול לעורר בעיות.

  בברכה,
  יהושע פקס, עו"ד

  תגובה
מנהל הפורום:עו"ד אלכס ברוש

מנהל הפורום: עו"ד אלכס ברוש

בוגר תואר ראשון במשפטים מהמרכז הבינתחומי בהרצליה. עו”ד ברוש מתמחה בהגירה לארה"ב, אזרחות אמריקאית, גר
למידע נוסף

053-9376328 חיוג
הודעה

ישראלים רבים מעוניינים לנסוע לארה"ב לטיול, לצרכי עבודה או הגירה. כל אזרח ישראלי זקוק לוויזה על מנת שיוכל להיכנס לשטחי ארה"ב. הפורום מיועד לכל מי שמתעניין לגבי ארה"ב, נתקל בקשיים עם הבירוקרטיה האמריקאית או שקיבל סירוב בקבלת ויזה או אזרחות אמריקאית וכו'. זה המקום לשאול את כל השאלות בתחום.