• איתן

  נשלח ע"יאיתן 16:51, 18 בספטמבר 2015

  האם יש סיבה מיוחדת שקשורה בחוקים של האיחוד האירופאי לגבי מבקשי אזרחות באחת ממדינות האיחוד שנדרשים להציג דרכון ישראלי. עם העתקים של כל דפי הדרכון ולא רק הראשונים עם התמונה וכו. אם אין איזה הסבר בחוקת האיחוד האירופאי מה יכולה להיות סיבה מהותית לבקשה חריגה כזו? לאחר הצגת העתק דרכון רגיל? מה סיבות אפשריות בעניין כזה ומה ניתן ללמוד מבקשה כזו לגבי תהליך הטיפול בבקשה?

  השב
 • 12:05, 20 בספטמבר 2015

  אינני סבור ששאלתך קשורה לדרכון גרמני.

  תגובה
מנהל הפורום:ד"ר יובל חן

מנהל הפורום: ד"ר יובל חן

עו"ד ד"ר חן החל ללמוד משפטים בשנת 1988 באוניברסיטת מנהיים בגרמניה וביולי 1994 הוא סיימם ועמד בהצלחה
למידע נוסף

053-9374954 חיוג
הודעה

לישראלים רבים קורצת האפשרות לקבל אזרחות גרמנית וליהנות ממגוון אפשרויות המוקנות לאזרח גרמני, כמו אפשרות תעסוקה ופתיחת עסקים ללא הגבלה במרחב גוש האירו, כניסה ללא ויזה לארה"ב והקלה בהליכי הגירה ותעסוקה בקנדה ובאוסטרליה. 

התנאי לקבלת דרכון גרמני הוא השגת האזרחות הגרמנית.  לפיכך, בשלב הראשון יש לבחון האם המבקש עומד בתנאים לקבלת אזרחות גרמנית. התנאים הם שונים ומגוונים ותלויים ברקע האישי של המבקש, קשרי הדם שלו ובנתונים נוספים של קרוביו מגרמניה.
עו"ד המתיימר לעסוק בנושא, אמור בתחילה לבחון, על סמך האינפורמציה והמסמכים שהלקוח מוסר לו, מהם סיכויי הבקשה לקבלת אזרחות גרמנית. אחרת קיים החשש, להגשת בקשה לאזרחות גרמנית, מבלי בסיס משפטי המעוגן בחוק הגרמני, דבר שיביא לדחיית הבקשה ולתשלום הוצאות מיותרות.