עבירה ישנה כשאדם היה קטין - פורום מחיקת רישום פלילי

שאלה חדשה
  • דוד

    נשלח ע"ידוד 12:10, 7 בנובמבר 2012

    שלום, האם עבירה שבוצעה לפני יותר מ-12 שנה, כאשר אדם היה קטין נמחקת אחרי תקופה של 10 שנים ויותר ואיתה גם הרישום הפלילי? לא הוגש נגדי כתב אישום בזמנו

    השב
  • 17:40, 7 בנובמבר 2012

    דוד שלום,
    בעיקרון אם לא הוגש כתב אישום היו צריכים לשלוח לך הודעה על סגירת התיק וסיבת הסגירה. ברור שמאחר וחלפו להן 12 שנים התיק נסגר אולם לצורך בדיקת עילת הסגירה עדיף להוציא את טופס הרישום הפלילי. בעל העניין יכול להיכנס לכל תחנת משטרה ולהזמין את גליון הרישום הפלילי. אוכל להתייחס לנושא אם אדע מה רשום בגליון הרישום הפלילי.

    תגובה
מנהל הפורום:עו"ד נדב גרינוולד

מנהל הפורום: עו"ד נדב גרינוולד

סנגור פלילי וחבר הפורום הפלילי של לשכת עורכי הדין בישראל ובעל היתר לייצג חשודים ונאשמים בפני בתי הדי
למידע נוסף

077-6670423 חיוג
הודעה

הרישום הפלילי הוא אחד מסימני הזהות של כל אזרח במדינה. אזרחים רבים אוחזים ברישום פלילי אשר מונע מהם מקומות עבודה ופרנסה, פוגע בשמם הטוב וביחס החברה אליהם.

במקרים רבים הרישום הפלילי נובע מהרשעות ישנות ו/או תיקים שנסגרו בעילות של חוסר ראיות או חוסר עניין לציבור. כמו כן, חשודים בפלילים בעבירות מסוג פשע מקבלים כיום הודעה לפי סעיף 06 א' המאפשרת להם לקיים הליך שימוע על מנת לשכנע להימנע מהגשת כתב אישום נגדם.

בכל אלה יעסוק הפורום במטרה לתת מענה בנושאים כה חשובים הנוגעים כמעט לכל אחת ואחד.