שכר טרחה של מנהל עיזבון - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • צחי

  נשלח ע"יצחי 11:34, 5 בפברואר 2013

  שלום בצוואה נקבע שאני אהיה מנהל העיזבון. טיפלתי בכל הדברים שהתבקשתי לעשות. מכרתי את הדירה של המנוח לפי בקשתו וערך הדירה צריך להתחלק ביני לבין 2 יורשים נוספים. היורשים לא מדברים איתי ולא מוכנים לשלם לי את שכר הטרחה שמגיע לי. מי אמור לפקח על תשלום שכר הטרחה?

  השב
 • 13:03, 5 בפברואר 2013

  שלום רב, הגוף המוסמך לקביעת שכר טרחה למנהל עיזבון הוא בית המשפט שקובע את שכר הטרחה לפי כללים הקבועים בחוק ובתקנות הירושה. מציעה לבצע פנייה לבית המשפט באמצעות עורך דין המכיר את הכללים ואשר יוכל לפרט עבורך את הפעולות הרלוונטיות שנעשו מהותן, היקף העבודה ושכר הטרחה הראוי וההוגן עבורן.

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.