התנהלות הבנק בכספי העזבון - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • לינה

  נשלח ע"ילינה 22:09, 8 בספטמבר 2014

  שלום, אימי ז"ל נפטרה לפני כשנה וחצי. אנחנו החלטנו החלטה משפחתית שלא להוציא צו ירושה עד לתום שנת האבל, ולפני כחודשיים הוצאנו צו ירושה. (אנחנו 8 אחים, אבינו נפטר קודם, החשבון היה שייך רק לאימי). הופתענו לגלות שהבנק קנה מיוזמתו אגרות חוב בחשבונה של אימי (שהיה מורכב מעו"ש ופק"מ), שגרמו להפסד כספי בחשבון (דמי ניהול עמלות וירדת ערכן של אגרות החוב). לטענת הבנק הוא פעל ע"פ החוק. הבנק גם לא נותן לנו דפי תנועות החשבון מאז פטירתה של אימנו ומסתפק בחצי השנה האחרונה בטענה שהוא לא יכול להוציא פירוט קדום יותר. אמנם זהו לשון החוק ומה עלינו לעשות על מנת לטפל בבעיה?

  השב
 • 09:54, 9 בספטמבר 2014

  לינה שלום , חסרים לי מספר פרטים על מנת לתן לך תשובה מספקת . תוכלי ליצור קשר עם משרדי ונשמח לעזור לך.

  תגובה
 • 18:47, 11 במאי 2015

  לינה שלום רב
  לצערי הבנק מטעה אתכם ואולי יש לו סיבה לא להציג לכם דפי הבנק - ניתן לדרוש דפי בנק עד 7 שנים אחורה ויש לבדוק היטב מה הבנק עשה וכיצד עשה. בשנה האחרונה ובהחלט יתכן על סמך נסיוני כי הבנק לא פעל על פי הדין ולתבוע אותו על ההפסדים שנגרמו בחשבון כתוצאה מהפעולות שביצע . אשמח להציע לך את עזרתי ואת מוזמנת לפנות אלי למייל tsadi@mhcpa.co.il או לטלפון 0723359522

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.