העברה בטאבו ע"י מנהל עזבון - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • ג'ינה

  נשלח ע"יג'ינה 10:32, 6 בספטמבר 2016

  2 אחיות. מונינו יחד ע"י בית משפט להיות מנהלי עזבון לירושת קרוב משפחה. אנחנו מתכוונים למכור מגרש שהורש למספר יורשים בתאום איתם ולחלק ביניהם את התמורה . כרגע יש על המגרש הערת אזהרה לטובת ניהול העזבון. השאלה: האם לצורך מכירת המגרש או העברה בטאבו למי שיקנה צריך אשור בית משפט ,בגלל שהמכירה על ידי ע"י מנהלות עזבון? או בגלל שצריך להסיר הערת אזהרה לטובת ניהול העזבון בזמן העברה בטאבו? ג'ינה

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גלית הר-זהב

  גלית הר-זהב, עו"ד,מנהל הפורום

  08:27, 7 בספטמבר 2016

  לשאלתך, מחד גיסא יש לפעול בהתאם לצו המינוי ומאידך גיסא יש ליידע את בית המשפט ולבקש אישור לאקט בעיזבון ובמקרה שלכן מכירת המגרש.
  לעניין הסרת הערת האזהרה - ברגע שתקבלו אישור למכירת הנכס וייחתם הסכם עם הרוכש הפוטנציאלי, ניתן ורצוי למחוק את הערת האזהרה לצורך רישומו כבעלי הנכס.
  בהצלחה.

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.