הארכת מינוי מנהל עזבון - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • ל

  נשלח ע"יל 12:02, 6 בספטמבר 2016

  מה כרוך בבקשה להארכת מינוי מנהל עזבון של בן משפחה אחרי מספר שנים אם יש הסכמה של כל היורשים? האם זה תהליך מהיר ומיידי או ששוב צריך לשלוח לאפוטרופוס הכללי ? (אין חסויים או קטינים)? אם המינוי נגמר לפני מספר חודשים ובינתיים לא הוגשה בקשה לחידוש - האם זה יכול להוות מכשול בחידוש?

  השב
 • מנהל הפורום:עו"ד גלית הר-זהב

  גלית הר-זהב, עו"ד,מנהל הפורום

  08:30, 7 בספטמבר 2016

  לעניין הארכת תקופת מינוי מנהל העיזבון, יש לפנות בבקשה לבית המשפט. כל עוד לא נעשה שינוי בעיזבון, וכל היורשים מסכימים ומנהלי העיזבון עשו עבודתם נאמנה, לבית המשפט לא יהיה סיבה שלא להאריך את התקופה.

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.