הכנסת שכר דירה לקופת עיזבון - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • איתן

  נשלח ע"יאיתן 15:35, 28 בפברואר 2013

  האם שכר דירה שהתקבל ממספר דירות כאשר המוריש היה בחיים צריך להכנס לקופת העיזבון עד לקבלת צו קיום ירושה או שמיד לאחר מות המוריש, היורשים רשאים כל אחד לפי חלקו בירושה לקחת את השכירות מהדירות.

  השב
 • 21:13, 2 במרץ 2013

  אם כבר מונה מנהל עיזבון, הדרך היחידה לנהל את כספי העיזבון היא באמצעות מנהל העיזבון. ולכן על כספי שכירות להכנס לקופת הנאמנות של העיזבון עד אשר בית המשפט יתן הוראה לחלקם בין היורשים.

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.