מכירת נכס מעזבון ויורש בפש"ר - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • אני

  נשלח ע"יאני 09:56, 28 בנובמבר 2012

  היי, בצו ירושה שנשלח מהרשם ליד שם אחד היורשים נרשם "בהליך פש"ר" . מה באופן כללי יהיו המשמעויות של הערה זאת במידה והיורשים ( והיורש המוער בתוכם) ירצו למכור נכס בעיזבון ? (לדוגמא: האם רישום המקרקעין יציב תנאי ? תהיה הערת אזהרה בטאבו לקונה הנכס ? הערת שיעבוד? איך יועבר פיזית חלקו היחסי של היורש בפש"ר לכנ"ר ? ) תודה

  השב
 • 21:15, 28 בנובמבר 2012

  שלום רב.

  כפי שבוודאי הבנת, משמעות הרישום בצו הירושה הנו שאחד היורשים מצוי בהליך של פשיטת רגל. על זכויותיו של היורש תהיה הערת אזהרה של כונס הנכסים או המנהל המיוחד שיתמנה על ידי בית המשפט. על נכסיו של אדם המצוי בהליך של פשיטת רגל מתמנה מנהל מיוחד או כונס נכסים לכינוס נכסיו של אותו אדם. המשמעות היא שאותו מנהל מיוחד נכנס בנעליו של פושט הרגל. כל תקשורת ומשא ומתן לא תיערך עם היורש פושט הרגל באופן ישיר אלא רק עם המנהל המיוחד שנכנס בנעליו. אם אתם מעוניינים למכור את הנכס יש להגיע להסכמה עם המנהל המיוחד לגבי המכירה, סכום המכירה ושאר הפרטים הנלווים, אך הסכמה זו תהיה כפופה לאישורו של בית המשפט. כלומר המנהל המיוחד יפנה לבית המשפט ויבקש שבית המשפט יאשר את העסקה ובלעדי אישורו של בית המשפט לא ניתן יהיה לבצע את המכירה.

  בברכה

  עו"ד אתי סדיס

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.