בדיקה אם תיק העזבון נסגר כדין - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • יונה

  נשלח ע"ייונה 17:48, 19 במרץ 2013

  שלום עקב ניתוק בין היורשים לבין מנהל העזבון - האם אפשר לבדוק אם תיק העזבון נסגר כדין? פניתי בכתב לאפוטרופוס הכללי אך ללא מענה... בתודה, יונה

  השב
 • 06:32, 22 במרץ 2013

  השאלה הראשונה הנשאלת היא האם העיזבון חולק בין היורשים ואכן הגיעה העת לסגור את תיק העיזבון? באם כן. הייתי מציעה להגיש בקשה לבית המשפט לענייני משפחה שיורה למנהל העיזבון להגיש פרטה המדווחת על סגירת העיזבון ולבקש שתועבר גם לעיונם של היורשים.
  באופן כללי יותר - כאשר יש נתק בין מנהל העיזבון לבין היורשים באופן שפוגע באמון בין הצדדים ניתן גם לבקש את החלפתו של מנהל העיזבון.

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.