תביעת האח עקב משיכות כספים מחשבון הבנק של האם - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • שרי

  נשלח ע"ישרי 08:35, 2 במאי 2013

  שלום אחי היה בשנה האחרונה מיופה כח בחשבון בנק אמי שנפטרה לאחרונה אמי הייתה בת 90 במותה. לאחר מותה הסתבר לי שאחי ניצל את יפוי הכח שניתן לה בבנק ומשך כספים רבים "לא סבירים" ולא עבור אמי אלא עבור עצמו. האם ניתן לתבוע אותו על כך. אני יורשת חוקית על פי צוואה שאושרה על ידי רשם הירושות תודה

  השב
 • 10:53, 19 במאי 2013

  במקרים מסויימים, למשל - אם יוכח כי משיכת הכספים היתה בניגוד ליפוי הכח, או למשל אם יוכח כי בתקופת משיכת הכספים היתה פגיעה בכשרות האם, תהיה לך זכות כיורשת לתבוע בשם העיזבון את הכספים שניטלו. מציעה בתפני אליי בפרטי לבדיקה מעמיקה יותר.

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.