שכר טרחה של מנהל עזבון - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • עדי

  נשלח ע"יעדי 16:02, 6 בדצמבר 2012

  שלום רב, קיבלתי על עצמי עיזבון עבור לקוחה. האם מקובל לרשום בצוואה גם את שכר הטרחה העתידי של מנהל העזבון? תודה מראש ובב"ח

  השב
 • 21:35, 6 בדצמבר 2012

  לשאלתך אם מקובל לרשום בצוואה גם את שכר הטרחה העתידי של מנהל העזבון - מקובל, אך לא חובה. גם אם בצוואה נקוב שכר טרחה מסויים עדיין הוא טעון אישורו של בית המשפט לענייני משפחה. הסמכות המכריעה לכל ענייני שכר הטרחה היא בית המשפט לענייני משפחה.

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.