עריכת צוואה על ידי היורשים - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • יסמין

  נשלח ע"ייסמין 00:05, 1 באוקטובר 2013

  הוריי ביקשו מאיתנו (ממני מאחי ואחותי) היורשים למצוא עורך דין כדי שיערוך צוואה עבורם. כשהגענו לעורכת דין אחי ואני ביקשנו להגיע רק לייעוץ. ובפרטים שהיא מסרה לנו , נראה לי משהו לא כשר: 1. האם נכון לעשות העתקים מהצוואה לפני שהיא מוחתמת ולמסור לכל אחד מהאחים? נשמע לי הזוי? 2. האם נכון שירושה שהיא לא על פי צוואה אלא על פי דין מחולקת בין האחים שווה בשווה ללא הבדל של בנים או של בכורים? אודה לתשובתך בהקדם כדי למנוע צוואה פסולה. תודה מראש יסמין.

  השב
 • 12:36, 7 באוקטובר 2013

  שלום רב. בצדק חשת כי הדברים אינם כשרים. על עורכת הדין לדעת כי מעורבות של יורשים בעריכת צוואה מהווה עילה לביטול הצוואה. עצם הכוונה להעביר אליכם טיוטות של הצוואה ולנהל מולכם ולא מול האם את ניסוח הצוואה הוא פגם מהותי.

  לגבי אופן חלוקת העיזבון. על פי החוק לכל האחים זכות לרשת חלק שווה מן העיזבון ואין זה משנה אם מדובר בבנים או בבנות. כל נסיון של עורכת הדין לשכנע אתכם לחלק את העיזבון אחרת - חשוד ביותר.

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.