ירושת הדוד מארצות הברית - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • גיא

  נשלח ע"יגיא 09:42, 31 באוקטובר 2013

  דוד שלי נפטר באופן פתאומי לפני חודש ואנחנו גילינו את העניין במקרה מכיוון שהוא לא חי בארץ ובחודשיים האחרונים לחייו לא יצא לנו להיות בקשר. אין לו משפחה משלו וסביר להניח שרוב או לחלק חלק מהירושה אמור לעבור אליי. בינתיים לא יצרו איתי קשר וסביר להניח שעוה"ד שלו נמצא בארה"ב שם הוא חי. האם עליי לחכות שיצרו איתי קשר כי זה לוקח זמן או שעליי לחפש את העו"ד של דודי ז"ל?

  השב
 • 10:49, 10 בנובמבר 2013

  מכיוון שהדוד היה תושב ארצות הברית בעת פטירתו, על נכסיו בארצות הברית חלים עליו דיני הירושה בארצות הברית ולגביהם עליך לפנות לעורך דין בארצות הברית. אם הדוד היה גם אזרח ישראל והותיר נכסים בארץ, יחול על הנכסים בישראל הדין הישראלי ולגביהם עליך לפנות לעורך דין בישראל. אין זה מומלץ להשאיר ענייני ירושה מוזנחים וללא טיפול מיידי.

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.