ירושה כאשר לא נערכה צוואה על ידי המנוח - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • רון

  נשלח ע"ירון 17:38, 4 בדצמבר 2013

  שלום..אבי ז'ל נפטר לפני כמה שנים ולא השאיר אחריו צוואה..הבעלות על הרכב והדירה הייתה משותפת לו ולאמי..האם יש לי חלק כלשהו בנכסים? שאלה נוספת- אם חשבון הוריי היה משותף כיצד אני אמור לדעת כמה אני יורש מהעיזבון? אציין שאנו שני אחים אודה לתשובתך.

  השב
 • 18:19, 4 בדצמבר 2013

  אם הבעלות של הוריך היתה משותפת על הבית, הרי שמתוך זכויות האב, מחצית תעבור בירושה לאם ומחצית תעבור בירושה לילדיו בחלקים שווים. המשמעות הנה שאתה ואחיך תהיו בשלב זה יורשים של רבע מהזכויות בבית ואמכם בעלים של 3/4 מהזכויות. לגבי הרכב - מכיוון ששימש את המשפחה במהלך חיי האב - יועבר בירושה רק לידי האם.

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.