צוואה לחלוקת העסק המשפחתי - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • יעקב

  נשלח ע"ייעקב 12:27, 8 בדצמבר 2013

  שלום רב, שמי יעקב (שם בדוי) ואני בעל עסק גדול באזור הצפון. יש לי ארבעה ילדים בסביבות גיל ה 20 ואני עדיין לא יודע האם הם יכנסו לעסק לאחר הלימודים והאם ירצו לעבוד בו. זה עסק של 50 עובדים. אני בן 65 ואשתי באותו הגיל ויש לי עניין בשלב הזה להכין צוואה לרכוש שצברתי אבל גם לעסק. העניין הוא שאני לא יודע איך נכון לחלק את העסק כאשר אף אחד עדיין לא בפנים ממש, חוץ משניים שלפעמים הם עובדים ולפעמים לא (לפי יכולות אבל לא באופן קבוע). האם ההמלצה היא להכין צוואה שתחלק באופן שווה לכולם את העסק ורק אחרי כמה שנים נראה מי נכנס ומי לא ונחלק את העסק בהתאם? כי אני לא בטוח שיש מישהו שמתאים בכלל, מצד שני יכול להיות שהבן מתאים אבל הוא צריך להוכיח את עצמו. בקיצור - מה ההמלצה עכשיו כאשר יש אי וודאות תודה

  השב
 • 22:09, 8 בדצמבר 2013

  יעקב שלום . במקרים כאלה יש לבחון יותר לעומק את סוג העסק ואת הנסיבות המשפחתיות הרלוונטיות ולבנות תוכנית מתאימה. אתה יכול להתקשר אליי לשם כך.

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.