חובות של עיזבון ושאלת זכויות האלמנה בדירת המגורים - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • מיקה

  נשלח ע"ימיקה 12:45, 11 בדצמבר 2013

  שלום במקרה בו יש בעל ואישה ולהם דירה והבעל נפטר האם האישה תקבל את מחצית הדירה של הבעל? האם במקרה שיש חובות לבעל אז מי שזכאי לקבל את החובות יכול להוציא את האישה מהדירה ולמכור את הדירה? אין צוואה

  השב
 • 21:17, 11 בדצמבר 2013

  האשה תקבל מחצית מעזבונו של הבעל (במקרה הזה רבע ד'ירה שתתווסף למחצית שכבר בבעלותה) הילדים יתחלקו במחצית השנייה של העיזבון. אם יש חובות לבעל, הנושים יכולים להטיל עיקול על זכויות הבעל בדירה ולמנוע העברת הדירה ליורשים, ולחילופין זכאים לתבוע מהיורשים את מה שירשו מהמנוח וזאת עבור כיסוי חובותיו.. באופן עקרוני יכולים גם לתבוע את האשה על חובות הבעל אבל רק עד שווי הירושה שהיא ירשה. עקרונית יכולים גם לתבוע את מכירת הדירה, אך מדובר בהליך די מורכב לביצוע ונדיר יחסית בנסיבות אלה.

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.