כספי תביעה שלאחר המוות - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • אנונימי

  נשלח ע"יאנונימי 01:38, 14 בדצמבר 2013

  היי, כשאבי נפטר נודע לנו שהוא התאבד בתא המעצר, הוא נשוי בפעם השניה ואשתו היום לאחר שנה מפרסמת שתבעה את משטרת ישראל והרוויחה 3.5 מיליון, לפי מה שידוע לי הכסף אמור להתחלק בינה ובין הילדים שלו. האם היא יכולה למשוך את הכסף בלעדינו .? [אין אפשרות לשאול ישירות] ומה אנחנו צריכים לעשות כדי לקבל אותו ?

  השב
 • 11:28, 25 בדצמבר 2013

  יש לבדוק עניין זה משני היבטים: ראשית יש להגיש בקשה לצו ירושה שיצהיר עליהם כיורשים (בהנחה שהמנוח לא הותיר צוואה). אם אכן האשה זכתה בכספים במסגרת תביעה יש לבדוק האם יסודות התביעה כללו גם ראשי נזק שנגרם לכם או רק נזק שנגרם לה. אם מדובר בפיצוי לעיזבון עצמו יש לחלק את העיזבון בין היורשים. העניין נשמע מעט מורכב וגם תמוה שהוגשה תביעה בלעדיכם ולכן אם תרצו הנחייה נוספת אתם מוזמנים לפנות אליי לבדיקה מעמיקה יותר.

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.