מנהל עיזבון שהוא גם יורש כשיש סכסוך ירושה - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • י.א

  נשלח ע"יי.א 19:31, 5 במרץ 2014

  במיקרה של מחלוקת לגביי אמיתות צוואה האם אחד היורשים יכול להתבקש להתמנות למנהל עיזבון עד ההחלטה לגבי הצוואה אותו יורש גר בנכס מאז הפטירה של אביו משלם את כל הוצאות השוטפות+חובות שהאב הותיר אחריי מותו בנוסף השקיע כסף בנכס עוד בזמן שאביו היה חי לצורך העינין מתוך 4 אחים 3 אין להם התנגדות אשמח לתגובה בכבוד רב ותודה מראש

  השב
 • 21:24, 11 במרץ 2014

  כאשר אין הסכמה בין כל היורשים, נטיית בית המשפט היא למנות מנהל עיזבון חיצוני ונייטרלי. השאלה שכדאי לבדוק היא האם יש במקרה הנדון הצדקה למינוי מנהל עיזבון - אם הדירה היא כל מה שנכלל בעיזבון לא הייתי מבזבזת את כספי העיזבון על שכר טרחת מנהל עיזבון. קיצורו של דבר - לשקול את עצם הצורך במינוי מנהל ואם יש צורך כזה מומלץ מנהל חיצוני נייטרלי.

  תגובה
 • 20:11, 19 במרץ 2014

  הנטייה של בית משפט למנות מישהו חיצוני
  למרות שהיורש מוכיח שבמשך כמה חודשים הוא מממן מכיסו את החזקת הנכס
  ובנוסף מממן מכיסו חובות של המנוח נכון להיום שלמו חובות ב50 אלף ש"ח במזומן
  ועל היתרה בוצעה פריסת חוב
  הריי מה מטרת מנהל עיזבון

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.