הנחיה לגבי מנהל עזבון בצוואה - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • זוהרה

  נשלח ע"יזוהרה 06:52, 14 במרץ 2014

  בצוואה נרשם כי המנוח מבקש שאדם מסויים ( לא ננקוב בשמו) יתמנה כמנהל עזבונו וכי אותו אדם לא ידרש לתת דיווח על מעשיו ולא ערובות ושום דין וחשבון לאף אחד. האם הוראה כזו הינה חוקית?

  השב
 • 12:27, 15 במרץ 2014

  מכיוון שמנהל עיזבון חל חובות נאמנות כלפי העיזבון וחובה של התנהלות באי משוא פנים כלפי יורשי העיזבון ההוראה נשמעת בלתי חוקית ונוגדת את תקנת הציבור. - יש לבדוק את הנוסח המדוייק של ההוראה ולהיוועץ בעורך דין.

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.