התניות בצוואה בטיפול במנוח בחייו - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • זוהרה

  נשלח ע"יזוהרה 22:57, 16 במרץ 2014

  בצוואה נרשם: "אם איזה יורש מיורשי לא ידאג לי ולא יטפל בי פיזית והן כלכלית ולא ישתתף בהוצאות אחזקתי ובטיפולים שלי עד סוף ימי באופן שווה עם שאר כל היורשים הוא ינושל מעזבוני וחלקו יחולק שווה בשווה בין יתר יורשי" סעיף בעייתי - איך אפשר להוכיח מי שילם וכמה ? האם סעיף כזה יכול להיות פגם בצוואה?

  השב
 • 09:51, 19 במרץ 2014

  שלום רב. נשמע בעייתי ביותר.

  ההלכה קובעת כי אם אדם היה תלוי תלות מוחלטת בנהנה מהצוואה אזי ישנה חזקה לקיומה של השפעה בלתי הוגנת המהווה עילה לביטולה של הצוואה.

  כאן חשוב ללמוד את מלוא נוסח הצוואה בכדי להסיק אם מדובר במצב של תלות מוחלטת העולה מן הצוואה.

  לדעתי זה כבר דורש ייעוץ מסודר וקריאה מעמיקה של מלוא הצוואה. את יכולה ליצור קשר טלפוני.

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.