סעיף 78 לחוק הירושה - מעוניין בדבר - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • כ.

  נשלח ע"יכ. 10:26, 20 במרץ 2014

  וקר טוב, סעיף 78 לחוק הירושה כי בקשה למינוי מנהל עזבון יכול להגיש כל מי שמעוניין בדבר. במילים אחרות : אם החוק "מונע" ממני כבעלה של אישתי לתבוע את זירוז קבלת חלקה בחלוקת העיזבון מאחיה /גיסי , הרי שסעיף 78 באמצעות הבקשה ונימוקיה העניינייים על שיהוי הארוך ללא כל סיבה בחלוקת העיזבון יכולים לגרום להחלפתו? במצב כזה יש לי זכות עמידה כבעלה של אישתי היורשת בבית המשפט לצורך עניין זה ?

  השב
 • 17:50, 22 במרץ 2014

  באופן כללי - כבעלה של אשתך - כל עוד אשתך חיה, עצמאית וכשירה מבחינה משפטית - אין לך כל מעמד משפטי ואינך נחשב ל"בעל עניין". גם השיהוי הרב אינו משנה את התמונה.
  באופן ספציפי - חסרים לי פרטים מלאים למתן תשובה הולמת - למשל: לא ברור לי מדוע אשתך אינה פועלת בעצמה? האם היא בחיים? האם היא כשירה? האם היא מודעת לרצונך?

  אתה יכול להתקשר אליי ולתת פרטים מלאים בכדי שאוכל לסייע.

  תגובה
 • 10:39, 25 במרץ 2014

  שלום,

  אישתי בחיים. כשירה משפטית. היא ושאר אחיה אינם פועלים בחלוקת העיזבון כי הם לא רוצים להתעמת עם האח הבכור ש"מנהל" את העיזבון.
  היא מודעת לרצוני אבל מעדיפה להפסיד מחלקה סכומים אדירים רק כדי להישאר ביחסים טובים עם אחיה. מצב ביש, שהוא מנצל אותו ללא כל הנמקה .

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.