ביטול צוואה בהסכמת היורש העתידי - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • מאיר

  נשלח ע"ימאיר 18:37, 18 בדצמבר 2012

  שלום, קרובה שלי רשמה צוואה לטובת אביה. כיום קרובת המשפחה אינה כשירה לבטל את הצוואה. אביה רוצה כי הצוואה תבוטל ושכל רכוש שיועבר אליו בירושה - יועבר לביתה של המורישה. איך ניתן לבטל את הצוואה בהסכמתו של היורש העתידי אשר רוצה כי הצוואה תירשם על שם נכדתו - ביתה של המורישה? תודה, מאיר

  השב
 • 22:01, 19 בדצמבר 2012

  שלום רב

  צוואה שנכתבה כאשר המוריש היה כשיר, לא ניתנת לביטול על ידי מוריש שהפך בשלב מאוחר יותר לבלתי כשיר ו/או על ידי קרובי משפחתו.

  אם האב אכן רוצה לתת לנכדתו את עיזבון אמה, יוכל פשוט למסור לידיה את שיקבל לידיו, וכמו כן יוכל לעשות זאת באמצעות עריכת צוואה שבה הוא מצווה לנכדתו כל נכס שיירש מעזבון אמו.

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.