נאמנות לכספים. - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • אריק

  נשלח ע"יאריק 19:52, 20 במרץ 2014

  לעו"ד הנכבדה שאלתי מה קורה לכסף שהופקד ביד עו"ד נאמן לצורך תשלומים לקניית נכס והנאמן נפטר (נהרג פתאום בתאונת דרכים). בחשבון הנאמנות קיים סכום כסף. מה קורה עם המשך העיסקה. האם נעצרת ? מי מוציא כסף להמשך . האם לכן לא כדאיי שמלתחילה שיהיו שני נאמנם לכסף. לתשובתך אודה מאוד אריק

  השב
 • 17:52, 22 במרץ 2014

  יש להגיש בקשה דחופה לבית המשפט להחלפת מנהל עיזבון ויש לשים לב כי לא חולפים מועדים קריטיים שייגרמו לכם להיות במצב של הפרת ההסכם בעסקת המקרקעין.

  לגבי שאלתך - גם אם היו שני מנהלי עיזבון היה צריך להגיש בקשה לתיקון המצב.

  לתשובה מפורטת יותר אתה מוזמן להתקשר.


  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.