מינוי מנהל עיזבון - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • לינדה

  נשלח ע"ילינדה 21:11, 21 במרץ 2014

  אבי ניפטר והשאיר שני נכסים וכסף בחשבון בנק כמו גם כסף במשמורת אחד האחים. האח שאמון על חלק מהכסף מתכחש לקיומו וכעת פנה לבית המשפט בבקשה למינוי מנהל עיזבון תוך שהוא מציין רק את הנכסים וחשבון הבנק . אנו ארבעה אחים המתנגדים למינוי מנהל עיזבון ולא רואים שום בעיה למכור את הנכסים ולהתקדם רק עם עורך דין... האח "הגנב" חי בח"ול שנים רבות וטוען שאין לו אפשרות פיקוח (?!) האם חוסר יכולת פיקוח היא עילה מספקת אשר בגינה יימונה מנהל עיזבון ? האם מאחר ומאחר ואין לו יכולת פיקוח אני צריכה לשלם אחוז ניכבד מהירושה שלי ? בבקשתו הוא טוען כי יש חובות כבדים על אחד הנכסים וזהו שקר שאפשר להוכיח ללא כל בעיה ! אשמח לתשובה מהירה . לינדה

  השב
 • 17:55, 22 במרץ 2014

  לינדה שלום רב. נשמע כי קיימת בעייה רצינית וחשש לפגיעה בזכויותייך בעיזבון. עם זאת אינני יכולה לענות לשאלותייך עקב חוסר בפרטים. מציעה שתתקשרי ונבדוק את הפרטים טלפונית יותר לעומק.

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.