שאלת הכדאיות במינוי בן משפחה כמנהל עזבון - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • תמר

  נשלח ע"יתמר 12:34, 1 בינואר 2013

  האם ניתן לבן משפחה להיות מנהל העיזבון? האם זה מומלץ? או שעדיף לתת למישהו חיצוני? איך אני יכולה להיות בטוחה שמישהו שהוא לא מהמשפחה יטפל בעיזבון כראוי?

  השב
 • 00:30, 2 בינואר 2013

  ראשית, ניתן למנות בן משפחה להיות מנהל עיזבון. לעניין שאלתך באם מינויו של בן משפחה הוא דבר מומלץ, אענה כי הכל תלוי בנסיבות. יש להניח כי מנהל עיזבון חיצוני ייגבה שכר טרחה גבוה מן העיזבון, למרות שגם בן משפחה שמשמש מנהל עזבון זכאי לגבות שכר טרחה בגין ניהול העזבון. באופן עקרוני - אם בן המשפחה הוא אדם אמין, שאינו פועל תוך ניגוד עניינים ואיננו מקפח מישהו מבין היורשים אין מניעה למינוי בן משפחה כמנהל עזבון. הכל כמובן בכפוף לכך כי לבן המשפחה יש את הידע המשפטי הכרוך בניהול עיזבון.

  תגובה
 • 06:33, 10 בפברואר 2014

  השאלה אחות של אבי נפטרה בארצות הברית לאחות אין ילדים וגם אין לה בעל.הבת של אחותה שחייה בארצות הברית התקשרה ובקשה לשלוח לה את הפרטום שלנו ולגשת לשגרירות לחתום על טופס שלא ברור מה המשמעות מימה שהבנו הבת של אחותה מונתה לנהל את העזבון ץ השאלה מה עושים ואך עלנו לנהוג . תודה

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.