צוואה הדדית בין בני זוג בנישואים שניים עם ילדים מנישואים ראשונים - פורום ניהול עיזבונות

שאלה חדשה
 • דפנה לוי

  נשלח ע"ידפנה לוי 23:46, 15 בינואר 2013

  בעלי ואני נשואים בנישואיםשניים. לכל אחד מאיתנו 2 ילדים מנישואיו הראשונים. אין לנו ילדים משותפיםץ האם ניתן להוריש את כל הרכוש לבן הזוג אבל להתנות בכך שהוא יוריש לכל הילדים במידה שווה ?

  השב
 • 10:14, 17 בינואר 2013

  מציעה שתנסחו צוואות הדדיות שמבטיחות הן את זכויות בן הזוג שייוותר בחיים והן את זכויות הילדים של שניכם לאחר ששניכם תלכו לעולמכם. כמו כן מציעה לבדוק רלוונטיות של עריכת הסכם יחסי ממון ביניכם.

  תגובה

בפורום זה נדון בשאלות הרגישות העולות סביב ניהול עיזבונו של מוריש שנפטר, ובין השאר בשאלות הבאות: מה הן הוראות דיני הירושה לגבי חלוקת העיזבון בין היורשים? מהו מנהל עיזבון זמני? כיצד נבחר מנהל עיזבון? באיזה שלב מתמנה מנהל עיזבון? מי מוסמך למנות מנהל עיזבון? מה סמכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן חובותיו של מנהל עיזבון? מה הן זכויותיו של מנהל עיזבון? מה הן האפשרויות לאיתור יסודי של רכוש ונכסי הנפטר? מה סוג הרכוש שניכלל בעיזבון ואיזה רכוש אינו נכלל בעיזבון? כיצד מתייחס מנהל עיזבון לזכויות בן הזוג שנותר בחיים? כיצד ינוהל העיזבון תוך הגנה שוויונית ונייטרלית על זכויות כל היורשים? כל נושא משפטי אחר הנמצא בתחום העיזבונות, הירושות והצוואות שיעלה, יקבל מענה מתאים.