זכאות לקצבה סיעודית - פורום נזקי גוף ופיצויים

שאלה חדשה
 • רוני

  נשלח ע"ירוני 12:49, 30 באפריל 2015

  בקרנות הפנסיה יש ביטוח סיעוד - וקצבת הנכות מוגדלת בהתאם לכך. ביטוח לאומי שינה את בחינת הזכאות לשירותים מיוחדים, והרחיב אותה וכיום הוא מעניק אותה לא רק בגין הזדקקות לעזרה בפעולות כגון אכילה, ניידות, עזרה בהלבשה וכולי....אלא גם בגין הזדקקות לעזרה במשק בית. כגון: אחזקת בית, קניות וסידורים, הכנת מזון וכולי.... האם שינוי זה משפיע או משנה במשהו את בחינת קרן הפנסיה (הוועדה הרפואית) לגבי זכאות לקצבה סיעודית מהקרן? להלן ציטוט רלוונטי מהתקנון, לגבי קצבה סיעודית: "נכה סיעודי נכה שתלוי במידה רבה בעזרת הזולת לביצוע רוב פעולות יום יום או נכה הזקוק להשגחה, הכל על פי קביעת הועדה הרפואית; לענין זה, "השגחה" ו"פעולות יום יום" - כהגדרתן בסעיף 557 לחוק הביטוח הלאומי;"

  השב
 • מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

  אמיר שושני,מנהל הפורום

  05:43, 1 במאי 2015

  מאחר שהם מכפיפים את עצמם לביטוח הלאומי - התשובה היא כנראה כן. אבל, זה מצריך בדיקה פרטנית יותר שאינה מתאימה למסגרת הפורום

  תגובה
מנהל הפורום:אמיר שושני, משרד עורכי דין

מנהל הפורום: אמיר שושני, משרד עורכי דין

עו"ד אמיר שושני הקים ומנהל משרד ובו למעלה מ-9 עורכי דין. בוגר האוניברסיטה העברית וחבר בלשכת עורכי הד
למידע נוסף

053-9367358 חיוג
הודעה

בפורום תוכלו לקבל ייעוץ ראשוני בכל הקשור לזכויותיכם הרפואיות והכספיות לפיצוי בגין נזק גופני שנגרם כתוצאה מתאונה, מחלה, רשלנות רפואית, תאונה בעבודה, תאונת דרכים ותאונה במקום ציבורי. בנוסף ניתן להתייעץ בכל הנוגע לזכויותיכם הנובעות מפוליסות ביטוח חיים, אובדן כושר עבודה, פנסיה, בריאות, תאונות אישיות וכו'.