עיקול או צו מניעה - דחוף ביותר - פורום צו מניעה

שאלה חדשה
 • רשל

  נשלח ע"ירשל 15:40, 16 במרץ 2013

  שלום, הוטל צו מניעה על כספי פקדון שהופקדו בגין צו מניעה בקופת בית המשפט על ידי צד ג הטוען כי הם שלו ומבקש שיוחזרו לו ולא למפקיד. הוטל עיקול זמני על כל הכספים על אף שחלק היו צריכים להיות משוחררים עקב רמיית בית המשפט. הנתבעים לא ידעו מזה ועכשו הם יודעים, ומגישים תביעה בגין נזקי צו המניעה. השאלה: היתו ויש עיקול על ידי צד ג' איזו בקשה צריכים להגיש הנתבעים שאליהם יועד העירבון? האם צו מניעה או ביטול החלטת שחרור חלק הכספים וביטול עיקול או משהו אחר שהכספים לא יעברו לאף צד. האם הבקשה צריכה להיות במעמד צד אחד? תודה.

  השב
 • 15:36, 17 במרץ 2013

  שלום רב,

  על הנתבעים להגיש הן תביעה לקבלת תשלום בגין הנזק שנגרם להם מההליך המשפטי והן בקשה להסרת העיקול על ידי צד ג'.

  מומלץ לפנות לעו"ד לייצוג לנוכח המורכבות של ההליך.

  תגובה
מנהל הפורום:גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

מנהל הפורום: גיא הרשקוביץ, משרד עורכי דין ומגשרים

בוגר המכללה למינהל – מקים ושותף במשרד. המשרד עוסק בתחום הרחב של המשפט המסחרי לרבות בליווי ויעוץ רכי
למידע נוסף

053-9374036 חיוג
הודעה

כל נפגע אשר מרגיש שעולו כנגדו, בכל דרך בין שכן, רשות מקומית, מעסיק, בן משפחה וכיו"ב, בו הוא מרגיש כי הצד הפוגע מנסה לקבוע עובדות בשטח ולגרום נזק, יכול לפנות באופן מיידי "מעכשיו לעכשיו" לבית המשפט ולבקש את הסעד המתאים.

ישנם מקרים רבים ומגוונים בהם נעשית פניה לבית  המשפט כאשר הסעד הראשוני הינו סעד זמני כלומר, צו אשר נועד להקפיא את המצב אשר עלול להשתנות אם לא יינתן הצו, עד לדיון ענייני לגופו של עניין בטעות הצדדים, או צו עשה אשר מחייב את הצד הפוגע, לכאורה, לבצע ולפעול כפי שיורה לו ביהמ"ש; צו מניעה – השארת המצב הקיים כפי שהוא; צו עיכוב יציאה מן הארץ; סעד להגבלת שימוש בנכס; תפיסת מכסים וכינוס נכסים זמני.

ניתן לקבל צו זמני בכל מקרה אשר לפי הכללים המפורטים בחוק, לרבות: פיטורי עובד, מטרדים שונים –הן של אנשים פרטיים והן של חברות או גופים מוניציפאליים או שלטוניים. צווים בנושאי קניין רוחני, סכסוכי שכנים, מניעת פרסום, וכל עניין אחר אשר אם לא יבוקש בדחיפות, לא יוכל המצב לחזור לקדמות וכפי שהיה בעבר